Gå til innhold
Hundesonen.no

Drammen


Sonentreff i Drammen  

21 stemmer

  1. 1. Vil du?

    • Ja
      21


Recommended Posts

  • Svar 91
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg er gjerne med på treff i Drammen, men må vente til Juni da jeg har hund som kan være med! hehe

Han jeg har nå er lite glad i fremmede hunder/mennesker.

Skrevet

Jeg er gjerne med på treff i Drammen, men må vente til Juni da jeg har hund som kan være med! hehe

Han jeg har nå er lite glad i fremmede hunder/mennesker.

Vet ikke hva som skjer på disse treffene, men du kan sikkert komme forde. Min er ikke særlig glad i fremmede mennesker, men passer det så kommer jeg gjerne en tur :-)

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

Nå som snøen er borte, og sommeren nærmer seg hadde det jo vært morsomt med et treff :angry: Er det noen her som blir med på en skogtur med litt trening eller noe sånt. Det hadde jo vært veldig morsomt for både to og firebente :lol:

Skrevet

Nå som snøen er borte, og sommeren nærmer seg hadde det jo vært morsomt med et treff :P Er det noen her som blir med på en skogtur med litt trening eller noe sånt. Det hadde jo vært veldig morsomt for både to og firebente :P

Jeg vil også gjerne være med! :icon_redface:

Skrevet

hva skal dere a :P ??

et sted hundene kan løpe løs?

gå pent i bånd i byen el no :P ??

Trene?

Er vel egentlig ikke lov til å ha de løs nå, så det måtte blitt et sted det ikke var noe særlig med andre folk?

Hadde jo vært moro å trene, men alle trener sikkert på forskjellig måter. Og noen driver kanskje ikke med lydighet i det hele tatt? Veit ikke helt, jeg kjenner ikke så mange her inne enda :wub:

Skrevet

Er vel egentlig ikke lov til å ha de løs nå, så det måtte blitt et sted det ikke var noe særlig med andre folk?

Hadde jo vært moro å trene, men alle trener sikkert på forskjellig måter. Og noen driver kanskje ikke med lydighet i det hele tatt? Veit ikke helt, jeg kjenner ikke så mange her inne enda :wub:

Ja det er sant..

tror det er noen som trener lp :P kanskje :P hehe..

neida.. aner ikke hva vi skullegjort jeg.. ?!

Skrevet

det hadde jo vært fint om vi finner ett sted der hundene kunne løpe litt løs, også kanskje gått en tur og trent litt eller no. Det er vanskelig å finne ett sånt sted da. Men hva med bikkjestykket? Tnie, du har jo vært der. Jeg har selv aldri vært der, men kan det være noe? Også kunne vi gå tur med hundene i bånd etter det.

Skrevet

det hadde jo vært fint om vi finner ett sted der hundene kunne løpe litt løs, også kanskje gått en tur og trent litt eller no. Det er vanskelig å finne ett sånt sted da. Men hva med bikkjestykket? Tnie, du har jo vært der. Jeg har selv aldri vært der, men kan det være noe? Også kunne vi gå tur med hundene i bånd etter det.

Ehh når det er båndtvang er det vel dumt å slippe dem på bikkjestykket når det er en del folk der osv?

Skrevet

Oki, har som sakt selv aldri vært der, men det var noen som fortalte meg at det var ett inngjera området der hundene fikk lov til å løpe løs og leke. Men hvis det er mange mennesker der så er ikke det så smart nei. får vel tenke litt mer på det der ja.

Skrevet

Oki, har som sakt selv aldri vært der, men det var noen som fortalte meg at det var ett inngjera området der hundene fikk lov til å løpe løs og leke. Men hvis det er mange mennesker der så er ikke det så smart nei. får vel tenke litt mer på det der ja.

Inngjeret område?hmmm..vet ikke jeg.. på bikkjestykket flyr det masse hunder og det går masse folk, sykler osv.

da måtte det eventuelt blitt på fotball banen da litt sent på kveld :wub: ?

Skrevet

Hmm. da så, den dama hadde kanskje ikke vært der selv :P hehe.

Huff da, stakkars Simba :wub: Er vel kanskje ikke den rette plassen å være det nei.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...