Gå til innhold
Hundesonen.no

Gjett hva jeg så på tur i går!


dorab01

Recommended Posts

Hei alle sammen

I går var jeg på besøk hos mamma og gikk tur med hundene.Da kom det en utenlands (mørk hud farget gutt) som gikk tur med den nydelige afganeren i full utstillingspels :icon_redface: Jeg måtte jo selvfølgelig spørre da hunden stoppet for å snuse og da fortalte han meg at han er nettop flyttet hit og at han elsker afganere og har drevet med utstilling en god stund!

Ps. Dette er til dere med fordommer mot utenlandske hundekjøpere. Jeg synes dette var bare dødsbra!! og så fin som den hunden var da :P:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja, har man egentlig helt frie hender til det???

http://www.ba.no/nyheter/urix/article2027274.ece

Ja men det der er i sverige det der. jeg luker selv ut dem jeg finner mest innteresang og slikt. selger ikke til folk som pruter på prisen for å si det sånn da(og ja det har skjedd flere ganger).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det har vel mindre med hudfarge å gjøre enn med kulturens syn på dyr (noen religioner nekter hund i hus) og forutsetninger/formål med hundeholdet. Har møtt utenlandskfødte gutter med både småhunder og større, og de er akkurat så flinke - eller dårlige - med hundeholdet som jevnaldrende "norske" gutter er... altså kommer det an på oppvekst, innlevelse og formål med hundehold. Dyktige hundefolk finnes det i alle land, akkurat som det finnes dårlige...

Ville vel neppe solgt hund til "white trash" i sørstatene heller.... Blant amerikansk dyrebeskyttelses flittigste oppfordring vinterstid er at "husk på at hunden som står bundet ute bør ha et sted å gå inn der den får ly for været om natten eller når det er kaldt".

Og det er mange, mange år siden en av Sveriges flotteste dragartister, som også var mulatt, viste seg i ringen med en praktfull afghaner. Husker en gang på Sjølyst, der han hadde farget håret matchende blondt!

Det kuleste nå, synes jeg, er relativt "barske" gutter - uansett opprinnelse - som lufter kjærestens chihuahua! Hehe, det gjør nok noe med mannsrollen, gitt!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja, har man egentlig helt frie hender til det???

http://www.ba.no/nyheter/urix/article2027274.ece

han mannen som nektet pga legning er jo teit da.. hvis han først hadde avtalt å selge...

tenkte på sånn generelt jeg...

jeg hadde i alle fall luket ut de jeg fikk best magefølelse og komunikasjon med , og noen jeg følte jeg kunne stole på..

f eks som latzia sier, jeg hadde heller ikke solgt til noen som prøvde å prute på prisen, er det diskriminering også?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mannen var vel såpass lite sosialt intelligent at han sa det rett ut til den potensielle valpekjøperen, og det er vel ikke så taktisk gjort.

Men det er faktisk ingen RETT til å få kjøpt hund, siden dette er et privat spørsmål - ingen offentlig bedrift, eller noe som er underlagt rettigheter til å likebehandle. Har man dårlig følelse, uansett grunn, kan man bare si "nei, deg ønsker ikke jeg å selge til" - om det så bare er på grunn av en vag magefølelse.

Det kan derimot se ut til at man bør legge fingrene en smule mellom og ikke angi årsak, siden man da tydeligvis kan komme i knipe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...