Gå til innhold
Hundesonen.no

Min kommende valp...


Sirup

Recommended Posts

Skrevet

...er kanskje født nå!

Måtte bare dele det med noen!

Fikk nettopp beskjed om at tispa fødte for et par dager siden, åtte små. Nå må vi bare gi et helt sikkert klarsignal (dvs bestemme oss helt), så har vi valp i hus om åtte uker! Gæææ!

Skrevet

Rasen er spinone, ja. Og sånn ser noen av valpene ut, åtte dager gamle. Oppdretter skal sende oss bilder hver uke, så nå gleder jeg meg bare til å se utviklingen fra rottestadiet til sjanglestadiet og så liten valp! Og så, plutselig, er det 21. mai og leveringsdato! Gææææ!

Skrevet

Nå har vi funnet navn til valpen! Hun skal hete Bebop!

Hi hi det heter en hest jeg kjenner, fin navn.

Blir morro å se bilder nå de blir litt større, i begynnelsen likner det på klumper med hår som piper litt, men goe er de når de er så små også.

Skrevet

grattis :)

Noen som kan legge ut bilder av en voksen spione? Googlet den, men ingen resultat.. :(

Prøv å goggle spinone, ikke spione! :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...