Gå til innhold
Hundesonen.no

Agilityvideo av Frisbee


Frisbee

Recommended Posts

Skrevet

Har lyst til å vise dere en agilityvideo av Frisbee som vi tok i dag. Han er nå litt over ett år. Vi har nettopp begynt å trene høye hinder, kun ett eller to om gangen. Men går fortsatt på mellomhøyde i banen. Høyt møne har vi aldri prøvd, og har heller ikke hastverk med. Prøver å være forsiktig med kroppen hans.

Dette er den første store hunden jeg trener, så om noen har mer erfaring, så mottas gode råd med takk.

Sist jeg la ut film fikk ikke alle sett. Kanskje det har med nettleser å gjørem jeg aner ikke. videoen er i wmv.

Hyggelig om dere vil ta en titt!

Det ligger link både på forsiden og på agilitysiden.

Adressen er http://home.no.net/frisbee1/

Skrevet

:icon_redface:

Tar den lang tid å laste? Kommer ingenting opp her *hadde gledet seg til å se* :P

Det tar en liten stund tror jeg...

Om du virkelig hadde gledet deg kan jeg sende den på msn til deg dersom den ikke kommer opp? :P [email protected]

Skulle jo nesten hatt deg på msn uansett...

Og Belgerac: Joa... men vi har juksa litt sjø... :P Han har jo vært med fra han var liten, så han er jo trygg og god. Og har jo fått prøve litt her og der, småting av og til

Skrevet

Så moro :icon_redface: Må være deilig at han er blitt gammel nok til å trene lengre kombinasjoner? Blir moro å se dere i konkurranser :P

Hvor gammel var han da du begynte å trene han?

Skrevet

Så moro :icon_redface: Må være deilig at han er blitt gammel nok til å trene lengre kombinasjoner? Blir moro å se dere i konkurranser :P

Hvor gammel var han da du begynte å trene han?

Takk alle sammen! Gøy med ros!

Tuppetroll: Begynte jo mens han var bitteliten med å la han løpe tunnel og gå mellom hinderne uten at det lå pinner der og slik. Så vi har jo juksa litt. Så har det bare blitt naturlig at han har fått prøve seg på litt og litt mer. Men begynte vel med litt målrettet trening trening etter nyttår tror jeg.

Skrevet

Nå fikk jeg sett, dere var jo flinke :P Trodde jeg bare skulle få se han labbe over et par hindre, hihi :icon_redface: Bra fart og alt.. Morsomt!

PS: Jeg tok hintet ditt og har lagt deg til på msn, FrisbeeBee :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...