Gå til innhold
Hundesonen.no

opererasjon av skiveprolaps


ElinT

Recommended Posts

Nå har jeg fått beskjed av dyrlegen om å begynne å tenke på å operere Ebbe's skive prolaps. Jeg ønsker å prøve en stund til med massasje, laser behandling og magnet terapi, men skal snakke med veterinæren igjen om 2-3 uker. Hvis det ikke er forandring da så blir det antageligvis operasjon.

Men, så snakker jeg med folk i hunde klubben og litt andre steder som sier at det er fare for at han kan bli verre etter en operasjon... Veterinæren har sagt at det er kun 50 % sjanse for at han blir bedre, men han har ikke sagt noe om at han kan bli verre... Selvfølgelig skal jeg snakke med veterinæren om dette, men ville også sjekke om noen av dere har noen erfaringer?

Det er jo en risiko med operasjon i ryggen og narkose, også med tanke på at han har epilepsi. Jeg vet ikke om jeg vil la han gå gjennom alt det og risikere at han blir verre... Men samtidig så kan han ikke fortsette å ha det sånn som han har det nå heller... Ikke lett dette her.... :)

Noen som har råd eller erfaringer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Alle kirurisge inngrep har en viss sjanse for at det blir værre.

Jeg husker når jeg var yngre, hvor nervøs jeg var de gangene faren min opererte ryggen, for jeg visste det var en liten sjanse at han ikke kunne gå etterpå.

Det gikk heldigvis bra med faren min.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har behandlet Chickas prolaps med massasje og rolig turer i skogen, så jeg ville tenkt meg om både 1 og 2 og 3 ganger...har du MSN?? Kunne pratet om det der om du vil, har MASSE ideer om hva du kan gjøre :)

Jeg sendte adressa mi på pm til deg...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...