Gå til innhold
Hundesonen.no

opererasjon av skiveprolaps


ElinT

Recommended Posts

Nå har jeg fått beskjed av dyrlegen om å begynne å tenke på å operere Ebbe's skive prolaps. Jeg ønsker å prøve en stund til med massasje, laser behandling og magnet terapi, men skal snakke med veterinæren igjen om 2-3 uker. Hvis det ikke er forandring da så blir det antageligvis operasjon.

Men, så snakker jeg med folk i hunde klubben og litt andre steder som sier at det er fare for at han kan bli verre etter en operasjon... Veterinæren har sagt at det er kun 50 % sjanse for at han blir bedre, men han har ikke sagt noe om at han kan bli verre... Selvfølgelig skal jeg snakke med veterinæren om dette, men ville også sjekke om noen av dere har noen erfaringer?

Det er jo en risiko med operasjon i ryggen og narkose, også med tanke på at han har epilepsi. Jeg vet ikke om jeg vil la han gå gjennom alt det og risikere at han blir verre... Men samtidig så kan han ikke fortsette å ha det sånn som han har det nå heller... Ikke lett dette her.... :)

Noen som har råd eller erfaringer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Alle kirurisge inngrep har en viss sjanse for at det blir værre.

Jeg husker når jeg var yngre, hvor nervøs jeg var de gangene faren min opererte ryggen, for jeg visste det var en liten sjanse at han ikke kunne gå etterpå.

Det gikk heldigvis bra med faren min.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har behandlet Chickas prolaps med massasje og rolig turer i skogen, så jeg ville tenkt meg om både 1 og 2 og 3 ganger...har du MSN?? Kunne pratet om det der om du vil, har MASSE ideer om hva du kan gjøre :)

Jeg sendte adressa mi på pm til deg...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...