Gå til innhold
Hundesonen.no

Linker


SD

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Lurer på om noen vet hvordan man får både understrek og overstrek på linker når musepekeren holdes over. Nå har jeg det slik at det bare blir understrek.

Denne koden bruker jeg nå:

a:link{color: #000080; text-decoration: none }

A:visited{color:#000080;text-decoration:none}

A:active{color:#000000;text-decoration:none}

A:hover{color:#000000;text-decoration:underline;cursor:crosshair;}

Skrevet

Du skriver bare text-decoration:underline overline;

Ellers bør du være obs på at crosshair-cursoren kan ha en tendens til å "drukne" litt når den holdes over tekst eller bilder.

:)

Skrevet

Hehe, var det ikke vanskeligere :) Prøvde ut alle mulige måter bortsett fra å bare skriv det sånn. Trodde det måtte være mer komplisert enn som så ;)

Uansett tusen mange takk :-D

Og har skiftet ut crosshair-cursoren til s-resize-cursor ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...