Gå til innhold
Hundesonen.no

De kunne blitt bra...


belgerac

Recommended Posts

Skrevet

sånne bilder har jeg også nok av...

men er flink å sletter dem jeg da :D så slipper jeg å irritere meg over dem etterpå ;)

Skrevet

Har mer enn nok sånne bilder jeg også :)

misslykka4.jpg

Dette var kongetøft!!

Ser ut som bikkja er på tur INN i kamera, et av de tøffeste hundebildene jeg har sett noensinne!

Ikke avskriv det som misslykket, det var meget stilig. Hadde det vært min hund, hadde jeg faktisk forstørret det og hengt det på veggen på hunderommet.

(Ville ha beskjært vekk litt av "snø-området" nederst og noen millimeter på venstre side slik at hunden kom totalt i fokus og i midten av bildet da)

Mvh

HeliX

Skrevet

He he, har noen sånne bilder jeg og. B)

Her har jeg prøvd å ta bilde idet Mia kommer løpende mot meg, men så er kameraet så forbasket tregt. ;)

Hihi - det var et skikkelig komisk bilde da - synes det var bra! Et slikt "titt tei, her er jeg"-bilde av hunden, ser ut som den plutselig dukker opp på et bilde der den ikke egentlig skulle være med. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...