Gå til innhold
Hundesonen.no

djevel klør trenger svar fort


Recommended Posts

Skrevet

heisann flasch knakk ei av de øverste kloa nå å den blør ,men ikke mye men kan jo ikke bare klippe den vel det er de klørene som kalles djevel klør,men er det noe jeg kan gjøre eller må jeg til dyrlegen har fått time kl 1130 i dag men hadde håpet jeg kunne få det til selv eller... noen som kan hjelpe meg med forslag

:) hei jeg har fått fikset det selv,for han bet resten av kloa av og snakket med dyrlegen om det...jeg steller såret med pyrisept og basimusin salve og har gassbind på... så dette ville nok gå bra bare han ikke slikket på den...

Skal fjerne dem om ikke lenge ble enig med dyrlegen om at det er det beste når de er så plagsomme.....

ellers ha en trivelig helg alle sammen

Skrevet

Så flott at det ordna seg. Men jeg bare lurte på en ting, kaller man det også "Djelvel klør"? Jeg kjenner bare til termen "Ulve klør" jeg.

  • 2 months later...
Skrevet

Titti rev av kloen sin engang, og da måtte det på med desinfiserende middel og bandasje... måtte til dyrlegen etter 14 dager og dra ut resten av kloa, så den nye fikk vokse rett... usj... ikke noe deilig for hundene å dra av klør :S

Skrevet

Titti rev av kloen sin engang, og da måtte det på med desinfiserende middel og bandasje... måtte til dyrlegen etter 14 dager og dra ut resten av kloa, så den nye fikk vokse rett... usj... ikke noe deilig for hundene å dra av klør :S

Åh, dette var nytt for meg! Hvis man drar ut ulvekloen, kommer det altså en ny en??! Jeg trodde de ikke gjorde det jeg. :)

Skrevet

Neglen kommer ut igjen om den rives av. Tå-tingen den stikker ut av er permanent borte om den blir fjernet.

Skrevet

Den sitter på fremføttene, lik en ekstra klo litt lengre opp på foten. Blir nesten som en tommel hos et menneske. Kjenner du rundt poten så vil du kjenne en klo som står litt alene lengre opp enn de andre.

Skrevet

Den sitter på fremføttene, lik en ekstra klo litt lengre opp på foten. Blir nesten som en tommel hos et menneske. Kjenner du rundt poten så vil du kjenne en klo som står litt alene lengre opp enn de andre.

I tilfelle Sirup fremdeles leter på Poppy, så vil jeg bare tilføye at de sitter mer mot innsiden av forpotene deres.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...