Gå til innhold
Hundesonen.no

djevel klør trenger svar fort


Recommended Posts

Skrevet

heisann flasch knakk ei av de øverste kloa nå å den blør ,men ikke mye men kan jo ikke bare klippe den vel det er de klørene som kalles djevel klør,men er det noe jeg kan gjøre eller må jeg til dyrlegen har fått time kl 1130 i dag men hadde håpet jeg kunne få det til selv eller... noen som kan hjelpe meg med forslag

:) hei jeg har fått fikset det selv,for han bet resten av kloa av og snakket med dyrlegen om det...jeg steller såret med pyrisept og basimusin salve og har gassbind på... så dette ville nok gå bra bare han ikke slikket på den...

Skal fjerne dem om ikke lenge ble enig med dyrlegen om at det er det beste når de er så plagsomme.....

ellers ha en trivelig helg alle sammen

Skrevet

Så flott at det ordna seg. Men jeg bare lurte på en ting, kaller man det også "Djelvel klør"? Jeg kjenner bare til termen "Ulve klør" jeg.

  • 2 months later...
Skrevet

Titti rev av kloen sin engang, og da måtte det på med desinfiserende middel og bandasje... måtte til dyrlegen etter 14 dager og dra ut resten av kloa, så den nye fikk vokse rett... usj... ikke noe deilig for hundene å dra av klør :S

Skrevet

Titti rev av kloen sin engang, og da måtte det på med desinfiserende middel og bandasje... måtte til dyrlegen etter 14 dager og dra ut resten av kloa, så den nye fikk vokse rett... usj... ikke noe deilig for hundene å dra av klør :S

Åh, dette var nytt for meg! Hvis man drar ut ulvekloen, kommer det altså en ny en??! Jeg trodde de ikke gjorde det jeg. :)

Skrevet

Neglen kommer ut igjen om den rives av. Tå-tingen den stikker ut av er permanent borte om den blir fjernet.

Skrevet

Den sitter på fremføttene, lik en ekstra klo litt lengre opp på foten. Blir nesten som en tommel hos et menneske. Kjenner du rundt poten så vil du kjenne en klo som står litt alene lengre opp enn de andre.

Skrevet

Den sitter på fremføttene, lik en ekstra klo litt lengre opp på foten. Blir nesten som en tommel hos et menneske. Kjenner du rundt poten så vil du kjenne en klo som står litt alene lengre opp enn de andre.

I tilfelle Sirup fremdeles leter på Poppy, så vil jeg bare tilføye at de sitter mer mot innsiden av forpotene deres.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...