Gå til innhold
Hundesonen.no

Rottenavn


Taz

Recommended Posts

Jeg har jo hatt de rottene jeg tok imot noen uker nå, men kom på i dag at jeg enda ikke har funnet navn til dem.

Den ene husky gutten som er gitt bort har fått navnet Siberius, og jeg syntes det navnet var så nydelig.

Så tenkte at kanskje dere hadde lyst å hjelpe meg å finne navn til de 3 gjenværene rottene? :P

Her er noen bilder:

Jenta som er Silverfawn self:

IMG_6428litebilde.jpg

IMG_6427litebilde.jpg

Jenta som er Champagne:

IMG_6443litebilde.jpg

IMG_6040litebilde.jpg

Og til slutt Eubk gutten.

IMG_6394litebilde.jpg

IMG_6378litebilde.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hmm.. rottenavn ja... broren min hadde to stykker, og de het vel leif og odd-bjarne

heheh.. mongo navn egentlig da...

selvom kanskje jeg så litt ironien i det...hhehe

men jeg skal ikke si stort jeg, kaller fuglene mine for oscar og axel :P jenta har bare fått tilnavnet skrika ( hyler værre enn værst)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så skjønn :) Tufsla og Vifsla kan to av de hete :P

åååå, så nydelig!!

Blir det til at jeg får rotter (hvis en av jentene er drektig så får jeg en bebis og to :P) så skal de hete det!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva blir det til da? Skal du beholde noen av dem? Evt hvem..? :D

Den sorte Eubk gutten skal beholdes. ;)

Jentene skal jeg bare ha til jeg eventuelt finner ut om de er drektige og hvis de er beholde dem til jeg har fått vekk alle ungene.

Selv om jeg gjerne skulle beholdt jentene selv, de er så snille, men jeg har ikke ett bur som egner seg til at de bor i over lengre tid. Også har jeg ikke råd til å kjøpe ett nytt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

åååå, så nydelig!!

Blir det til at jeg får rotter (hvis en av jentene er drektig så får jeg en bebis og to ;)) så skal de hete det!

Tror kanskje Silverfawn jenta er mor til de 3 guttene, og at det bare er Champagne jenta som er drektig.

(Hun har blitt litt rund i kantene.. Hehe)

Men håper jo littegrann på at hun er drektig. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Trenger du mange navn nå da?? Jeg er full av unyttig viten :lol:

Mine rotter oppigjennom tiden har hett bl.a:

Hugin

Munin

Sara

Killer

Rottis

Angelus

Zirkon

Zaira

Benny

Karken

Ettan

Safir

Guttorm (skulle vært slangemat egentlig, men ble redda puh..)

Kommer ikke på flere i farta, har hatt en hel haug. Hadde ei sinnsyk svart ei, med et kult navn, men demensen har spist det..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hmm..syns rotter skal ha litt sånne "dumme" navn jeg! ikke ment som at rotter er dumme altså, for de er jo faktisk ganske smarte!! den forrige rotta mi het Rottbert! han var verdens skjønneste! og ørkenrotta jeg har nå heter Slaatsveen! oppkalt etter rektor på folkehøgskolen jeg gikk på! :icon_redface::rolleyes:

fikk ikke sett bilde av gutten, men du finner sikkert et bra navn! mange morsomme som er foreslått da! :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Kom akkurat fra tur nå og jeg måtte dra en død rotte opp fra gapet til Solo nede på en sånn snuse- grave plass! Ikke noe mer snusing og graving der, for nå vet jeg hva de graver og snuser etter! :P

Den var grå og diger, med gule lange tenner! Grunnen til at den havnet langt nede i svelget, var selvfølgelig at jeg hylte og løp mot henne (som den proffe og avbalanserte hundeeier, jeg er ;)), så hun måtte skynde seg å spise delikatessen før monstermamma kom og tok den fra henne!

Vi hadde en gang to veldig søte og ikke ekle døde jordrotter som het Snipp og Snapp! Ellers så syns jeg Reidun og Rasmus må passe bra!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
    • Er hun trygg i bur? Hvis ikke ville jeg startet der, med å jobbe med burleker generelt og trygghet i bur, inne hjemme. Så gradvis flyttet buret ut i bilen (hvis det er tid, mulighet. Hvis ikke må du såklart bare jobbe med burlekene og tryggheten i bilen parallellt). Medisinering har definitivt noe for seg med det nivået av stress. Blir hun bilsyk så kan jo det også påvirke. Jeg ville prøvd noen av de klassiske beroligene feromonene, Adaptil, Chlomicalm etc.  Spennende, lykke til!
    • Ja, jeg har vært inne på tanken om medisinering kunne vært noe, for som du sier er det ikke noe poeng i å trene en hund som er så stresset at den ikke er mottakelig for læring. Min forrige hund var så lydsensitiv som det var mulig å bli, så hun gikk på angstdempende en periode for å få henne såpass ned at det var mulig å trene på (ikke at vi noen gang kom i mål med det da, hun ble døv før den tid...) Men det er heldigvis ikke angst med denne hunden, hun er bare skyhøyt i stress og tipper over bare av å se en fugl liksom...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...