Gå til innhold
Hundesonen.no

skal vi lage "hundenes rettigheter" ? :)


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Vi kan prøve å få sammen en liste med ting medlemmene her på sonen mener er hundens rettigheter gjenom livet. Dette er ikke en diskusjon egentlig, så vi trenger ikke diskutere hverandres meninger om en hunds rettigheter :D Da blir det bare krangel :D om vi får til en ryddig og fin liste er jo det toppers! Gøy å ha her på sonen og feks på brukernes hjemmesider? ;)

Kom med et eller flere forslag til hundens rettigheter.

- Alle hunder har rett til et trygt liv i en god familie.

- Alle hunder har rett til trening.

your tourn ;)

Skrevet

alle hunder har rett til medisinsk pleie når de blir syke

alle hunder har rett til mat og et lunt sovested

alle hunder har rett til å få den mosjonen de trenger

alle hunder har rett på å bli behandlet som hunder

Skrevet

Alle hunder har rett til ro når de trenger det

Alle hunder har rett til å bli brukt med måte

Alle hunder har rett til sosial omgang med andre hunder

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...