Gå til innhold
Hundesonen.no

Problemer med frondtpage


Tine

Recommended Posts

Skrevet

Jeg lager nå layout i frondtpage og alt har gått kjempe fint til det plutselig dukka opp et kjempestort problem :rolleyes: Når jeg skal ha ny side alså helt blank side så er det merka prikker på midten og når jeg skal ta på preview så kommer det om scroll alså frames. Noe jeg ikke får bort vil jo ha helt blank side og ikke 2 scroller midt på sida...Noen som kan hjelpe meg?? Håper det :) Jeg aner heller ikke åssen den kom der uten om at jeg trykka på at jeg ville sette inn frames tror jeg det var men etterpå kom det bare opp 2 scroller etter jeg hadde trykka vekk side på side og satt inn ny side og alikevell var den der...

Skrevet

Det som er problemet er at når jeg skal ha ny side helt blank side så kommer det opp 2 scoller midt på sida alså sånn så du har på forsida di der du har lagt inn bilder og skrift...Sånn kommer det opp hos meg. jeg får da ikke sotte inn noe layout og farge etterpå Det som er på sida mi er sånne tegn ................................................................... over midten av sida mi :) forsstår du litt bedre nå? hvis ikke får jeg finne på noe annet sånn at du forstår :D

Skrevet

Det som er problemet er at når jeg skal ha ny side helt blank side så kommer det opp 2 scoller midt på sida alså sånn så du har på forsida di der du har lagt inn bilder og skrift...Sånn kommer det opp hos meg. jeg får da ikke sotte inn noe layout og farge etterpå Det som er på sida mi er sånne tegn ................................................................... over midten av sida mi :) forsstår du litt bedre nå? hvis ikke får jeg finne på noe annet sånn at du forstår :D

Ta en print screen du, da er det lettere å forstå.. Hvis du ikke vet hvordan du gjør det, så har du fronptage oppe mens du trykker på tasten på tastaturet som det står prt sc på, åpner paint og limer inn, lagrer og viser til oss..

Skrevet

Her kommer det: Fikk det ikke mindre da men sletter eterpå

Image1.jpgkommer på blank side

Image2.jpg kommer på preview

Her er koden jeg får på en blank side selv om srollen er der...:<html>

<head>

<meta name="GENERATOR" content="Microsoft FrontPage 6.0">

<meta name="ProgId" content="FrontPage.Editor.Document">

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1252">

<title>New Page 2</title>

</head>

<body>

</body>

</html>

Guest Per Olav
Skrevet

Da var alt ok fikset det helt selv bare en liten fille ting som er ganske typisk...

Så flott, Tine :D

Og den lille filletingen var?

--

Per Olav

Skrevet

det var at sida sida sto på feil alså en helt annen størrelse og noe annet greier bare trykka på noe så kom den normale sida er så glad nå :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...