Gå til innhold
Hundesonen.no

Svar på HD prøven!!


Heidi

Recommended Posts

Har lest litt om det på nettet. Og hunde med middels HD kan faktisk nå en lige så høy alder som hunder uten HD.. Men jevn motion og så videre. Men de kan begynde at merke stivhet i 4-5 år alderen, og noen får smerter og andre får det ikke i sånn høy grad. Men som familie hund kan de sagtens komme op og blive 10 år.

Bildene så jo fine ut på Rocky. Ikke forkalkninger eller noe, så akkurat nå merker han ikke at han har HD. Heldigvis.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min ene hund hadde sterk HD, men hun levde til hun var 10 år HEEELT uten smerter eller noe serlig stivhet. :) Og hun gikk bort av en helt annen grunn. Hun fikk god morsjon, ble gått på tur med hverdag uten at hun noen gang tok seg nær av det... Lykke til med hundene deres som har HD, burde ikke være såååå stor forskjell på alle!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min ene hund hadde sterk HD, men hun levde til hun var 10 år HEEELT uten smerter eller noe serlig stivhet.  :)  Og hun gikk bort av en helt annen grunn.  Hun fikk god morsjon, ble gått på tur med hverdag uten at hun noen gang tok seg nær av det... Lykke til med hundene deres som har HD, burde ikke være såååå stor forskjell på alle!

Dette var deiligt og høre :D Håper så klart og ha han så lenge som mulig ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi fikk også resultatene i dag, og Goshi har sterk HD.

Ja jeg så det under opdateringer da jeg var inde og se rockys resultat. Men det er jo helt forferdelig at Goshi har sterk HD da :) Dette hadde dere vel ikke regnet med. Opdretteren deres er vel også sjokeret?

Hvordan gikk utstillingen forresten?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg så det under opdateringer da jeg var inde og se rockys resultat. Men det er jo helt forferdelig at Goshi har sterk HD da :) Dette hadde dere vel ikke regnet med. Opdretteren deres er vel også sjokeret?

Hvordan gikk utstillingen forresten?

Vi hadde nok ikke det nei. Ja det er trist for oppdretteren og, det er faktisk 4 hunder i det kullet som er bra utstillingshunder og nå er 2 av dei rønket og begge har HD...

Utstillingsresultatet ble 4. plass med HP. Så var hun inn igjen i Vinnerklassen og ble der nr 7 av 16 tisper. Hun fikk rød sløyfe der og.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fy søren så kjipt da, spesielt med en hund som gjør det bra på utstillinger.

Har oppdretteren vært uheldig med kombinasjoene eller?

Så jo med Aiwa 8 valper i kullet 5 rønket som jeg vet om 2 hanner og 3 tisper, hannene har svak hd og tispene har sterk hd. De tre andre fra kullet tror jeg ikke er rønket, har i hverfallt ikke fått hvite resultatet.

Aiwa fikk på Os 2 første premier og ikke noe mere, hun var for feit synes dommeren (som om det var noe bombe da :) ).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei jeg hadde jo ikke det, men nå er hun et familiemedlem og har vært det i 3 år, så å sende henne tilbake er uaktuelt. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
    • Hei,  Jeg har en 3 år gammel malteser på for. Jeg betalte 5k da jeg fikk henne, men signerte fortsatt en vanlig forvert avtale. Hun skal ifølge avtalen få 2 kull. Det ble spesifisert da jeg fikk henne at hun skulle avles med andre registrerte maltesere.  Oppdretter bestemmer seg i stedet for å få et blandings kull og lage maltipoo på første kull. Jeg likte det ikke, men orket ikke å lage noe styr av det. I oktober hadde hun første løpetid etter kull nr 1. Det er nå ca 6 mnd siden og jeg har fulgt med for å sjekke om hun får løpetid.  I dag fikk jeg melding av oppdretter hvor hun truer med å ta henne tilbake fordi jeg ikke har sagt ifra om løpetid, men hun har jo ikke hatt løpetid enda. Hun mener maltesere har løpetid hver 4. Mnd? Dette høres ikke riktig ut. Jeg ble veldig satt ut siden jeg alltid har gitt beskjed ved løpetid tidligere. Mitt spørsmål er hvilke rettigheter har jeg? Jeg har jo betalt en viss sum for hunden. Jeg har fulgt kontrakten, og kan dokumentere at oppdretter har brutt kontrakten. Kontrakten spesifiserer at hun må følge nkk sine retningslinjer for avl, og de åpner ikke for blandingsavl. Hun sa hun er i sin fulle rett til å blande raser så hun er åpen på at hun vil bryte kontrakten nå og.  Jeg vil egentlig bare bli ferdig med dette og hadde planer om å si ifra ved løpetid som sikkert kommer nå straks, men nå føler jeg meg ikke trygg på dem overhodet.    Edit: jeg har hatt hunden i 3 år og er absolutt ikke interessert i å heve kjøpet. Jeg ønsker egentlig kun at de skal forholde seg til kontrakten, og ikke true meg med å hente henne når jeg alltid har fulgt kontrakten. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...