Gå til innhold
Hundesonen.no

Frankrike....Dit vil jeg tilbake til..


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Fikk så dårlig sammvittighet i sta nå..Vi snakket om dyremishandling, og da kom jeg på at jeg har vært "vitne" til noe slikt no i fjor..

Familien var på ferietur til Frankrike.Vi hadde det supert, helt til vi kom til en annen by, på besøk...

Vi gikk en tur sidnav noen bunkerse(eller dunkere!) og det var utrolig nydelig...

Vi kjørte hjemover, da vi så skiltet til et krigsmuseeum. På vei bort til museet så vi en del ponnier. Tenkte ikke mer på de da...Da vi kom inn i museet trudde jeg at jeg skulle dø...så kjedeligt! Det jeg gjorde var å løpe ut, og gå til hestene. Når jeg kom bort så fikk jeg sjokk :D

Det var to SMÅ beiter...På det ene beitet var det ca. 10 ponnier, som jeg ikke helt så rasen på...Ti små ponnier pakket inn i et lite omeråde...dessuten gikk de sammens med maange geiter, og kyllinger. De ponniene der, hadde åpne sår, sparket hverandre hele tiden, beit etter hverandre, og trivdes ikke sammens.. :D

I det andre beitet var det 3 shetlandsponnier, 2 esler, og et esel føll. Det var ikke strøm igjerde, men istedenfor strømmen var det pigg gjerde...Den ene shettisen, hadde trolig satt seg fast i gjerdet, fordi han reagerte ikke når jeg var i nerheten av øyet, og hadde en ekkeltskummel gråfarge der. Ja, han var blind :P Den andre shettisen hadd en så ekkel hov :P Den klarte ikke å gå på foten sin stakkars :P Dessuten var den livredd mennesker. Den siste shettisen sto i det ene hjørnet, og turte ikke og komme bort...Jeg løp over veien, og hentet masse grønt gress, så hestene fikk amt..De sto bare på småe gress tuster :P Den blinde shettisen kom fort, mens nummer to som brukte laang tid på å gå, nølte litt. MEn den spiste til slutt. Esel føllet var aldeles lite, og hadde det ikke serlig bra. Det ene eslet var hoppe, og det andre hingst. De hadde fådt føllet...MEN! hingsten prøvde seg på hun heele tiden, og han beit etter henne, for å få viljen sin..

Vannkarene på beitene var skikkelig rustne..

Ikke visste jeg nummeret til dyrlegen, dyrevernet eller noe...Tilslutt med masse tårer, ble jeg pakket inn i bilen, og kjørt avsted..

ALDRI har jeg felt så mange tårer, og ALDRI har jeg følt meg som en dyremishandler...

Ja, frankrike vil jeg tilbake til..For å redde dyrene..

PS! Kommer sikkert bilder senere..får ikke til å legge til bildene fra cd'en enda :S

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...