Gå til innhold
Hundesonen.no

Fått meg frontpage 2003


Tine

Recommended Posts

Skrevet

Heisann hat fått meg frontpage 2003 i dag åsså har jeg ingen aning åssen jeg skal begynne. Jeg har prøvd litt å funnet en layout jeg gjerne vil ha.. Men åssen får jeg farger osv noen som vil forklare meg litt enkelt elle kanskje har en side som jeg kan lese litt?

Skrevet

Å forklare alt kan være innviklet, skal prøve litt...

Først og fremst: vurder og lære deg css, jeg har angret litt nå fordi jeg ikke gjorde det helt fra starten av.

Om ikke du skjønner det, har jeg ett lite tips til deg ;)

Velg en bakgrunnsfarge og bruk den på alle sidene, når du er lei av fargen kan du bare lagre en annen med det samme navnet som den du allerede har i mappen din og "tata" så har du en annen farge, det kan selvfølgelig være at du må skifte ut skriftfarger og sånn :)

Ellers kan du jo se litt på rammesidene, som du finner ved å klikke på pilen som går nedover ved siden av "ny side" og velge "side" på oppslaget som kommer nedover der og derretter velge rammesider :)

Det er heller ikke dumt å ta høyreklikkk på sidene og velge egenskaper og "standard målramme for siden" og derretter "nytt vindu" da kommer linkene du skriver opp i nytt vindu, men da må du jo huske å velge en annen målramme dersom du skal ha en "tilbake knapp".

Ellers så er det det programmet jeg bruker når jeg lager hjemmesider, så du kan jo spørre om det er noe du lurer på, så får jeg se om jeg kan svare :P

Her er noen linker

Enkle html koder

Noen flere koder

Learn HTML Turtoral

CSS Turtoral

Har også noen andre linker (som kanskje er bedre) men de ligger på en annen pc, en side mange skryter av er "Lissie explaines it all" eller noe i den duren, men jeg har ikke linken...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...