Gå til innhold
Hundesonen.no

uoff agility konkurranse


mokken

Recommended Posts

Skrevet

Var på Voss i går å stilte videregående ag, åpen hopp og hopp lag.

Er kjempefornøyd med gjennomgangen, Merethe har aldri vært i ridehall før og trent har vi ikke gjort på en mnd pga snø.

Disket ag... Merethe "valgte" stige fremfor rør, men resten av løpet var knallbra :D

De to andre løpene kom vi greit gjennom med noen riv (noe vi sliter med generellt) og knallgode tider!

No e vi klar til off dobbeltstevne (innendørs) om to uker :D

Hvis ikke snøen kommer tilbake nå så får vi gjerne trent litt også!

Monica

Skrevet

så bra! :D er det labbisen eller gjeterhunden du går med i ag? har ikke fått med meg det jeg :P

lykke til om to uker! :D

Labbisen som jeg går agility med, Birk blir nok lp hund, venter på hd reultatene nå..

Skal bli spennende på dobbeltstevne, var ikke nervøs i det hele tatt i går og det er jo stort sett da det pleier å gå gale!

Skrevet

Så artig da Monica!

Jeg sikler fælt på nybegynnerkurset i april. Men har funnet ut at jeg skal høre med Dorthe først. Hvis hun vender tommelen ned for gutten, så venter jeg til neste korsvei. Har sansen for den jenta der!

Skrevet

Så artig da Monica!

Jeg sikler fælt på nybegynnerkurset i april. Men har funnet ut at jeg skal høre med Dorthe først. Hvis hun vender tommelen ned for gutten, så venter jeg til neste korsvei. Har sansen for den jenta der!

Jepp jepp :D

Det er bare å hive seg på, agility er noe som fenger mangen hunder, også de med litt konsentrasjonsproblemer, rett å slett fordi det skjer noe hele tiden. Skal nok gå bra skal du se!

Ja hun vet hva hun driver med, det er nå sikkert å visst :D

Skrevet

Så flott, Monica! :D Er det bergen agilityklubb/berner sennenhundklubben som har om to uker?

Jepp!

trodde jo endelig vi skulle få trene litt igjen, men så kom jo den j**la snøen tilbake igjen...

Jaja vi får no bare starte å se kordan det går :D

Skrevet

Jepp!

trodde jo endelig vi skulle få trene litt igjen, men så kom jo den j**la snøen tilbake igjen...

Jaja vi får no bare starte å se kordan det går :D

Jeg får heie da :D

Skrevet

Jeg får heie da :D

Det høres bra ut :D

Kan gi deg en lyd når jeg får pm`en, vet ikke hvor det skal være enda!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...