Gå til innhold
Hundesonen.no

WebMaster sele og potesokker


Recommended Posts

Skrevet

Har veldig lyst å kjøpe sånn WebMaster sele (Ruffwear), syns den virker god!

Noen som har prøvd den? Er det noen som vet hvor den er billigest? Er ganske dyr på canis da!!

Noen som vet om noen bra potesokker?

Skrevet

Webmasteren kan ABSOLUTT anbefales!

Super sele! Veldig god passform, og godt polstret, sånn at det ikke blir gnagsår o.l. Greit med håndtak også, hvis hunden skal over høye ting ;)

Passer til tur, trekk (det lille vi har gjort det :)) og sykling

DSCF3638.jpg

Sååå fornøyd med å gå med selen inne :)

jeg kjøpte dem på Canis ja... og betalte hele blodprisen :P Men er absolutt verd det! jeg har aldri hatt bedre sele!

Skrevet

Hei. noen som har erfaring med denne sela til minijatyr hund. Leo skulle had seg sele. og denne virker å være mit i blinken. :) Men er det domt å kjøpe sele når han bare er 3,5 måner ?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Det som er dumt med å kjøpe sele så tidlig, er at han trolig vokser fra den etterhvert!

www.zoosupply.no har ofte bedre priser enn canis. Ser de er litt utplukket på webselene, men man kan jo maile dem og høre??

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...