Gå til innhold
Hundesonen.no

Match show på Sandnes!


Silje

Recommended Posts

Skrevet

Norsk Schnauzer Bouvier klubb inviterer til match show søndag 19. mars på Trones skole i Sandnes.

Påmelding på stedet fra kl 12.00

bedømmingen starter kl 13.00

og holdes utendørs

Det deles opp i to grupper:

Valp: 4-9 mnd

Voksen: fra 9mnd og oppover

Prisen per hund er 70 kr

Dommere for dagen er:

Unni Foss

Per Larsen

Margunn Berge

Det vil også bli holdt barn og hund konkurranse som koster 50,- per deltager.

Skrevet

jeg vil og! :P

En smule langt for et match show kanskje? :P

Det er nå jeg gleder meg til du får bil, for da futter du bare ned på dagstur ved slike anledninger :huh::P

Skrevet

Har lyst å ta en tur ut, men skal jobbe :D Noen som vet sånn ca hvor lenge det varer?

Har ikke peiling, det spørs vel på hvor mangen hunder som blir påmeldt... Jeg kan sende deg en PM med mob nr mitt så kan du skrive en SMS å høre hvordan det ligger ann når du er ferdig på jobb?

Skrevet

Ahh, jeg var der *sprette* Var utrolig trivelig arrangement og for noen hyggelige mennesker da :) Så nå kan jeg skryte på meg at jeg har truffet Silje, Taz, Anne og Gunn, samt Cody da (som bare nesten holdt på å bli med meg på innerlommen, til og med pappa var sjarmert)

Noen som vet hvem som vant?

Skrevet

Ahh, jeg var der *sprette* Var utrolig trivelig arrangement og for noen hyggelige mennesker da :D Så nå kan jeg skryte på meg at jeg har truffet Silje, Taz, Anne og Gunn, samt Cody da (som bare nesten holdt på å bli med meg på innerlommen, til og med pappa var sjarmert)

Noen som vet hvem som vant?

Cody sjarmerende?? :)

Han stresset jo som en annen tulling, jeg har aldri sett han så stresset før...

Men så var jo dette hans første "Utstilling" da.. Hehe..

Var far din sjarmert av Cody?? Hihi :D

Må bare unnskylde når du holdt han for meg og han ble litt hysterisk, han er bare LITT mammadalt. :D

Det var utrolig koselig å treffe deg.. :D

Til tross for at jeg ikke sa så mye da, bakrus og nervøsitet er ikke en bra ting.

Skrevet

Cody sjarmerende?? :D

Han stresset jo som en annen tulling, jeg har aldri sett han så stresset før...

Men så var jo dette hans første "Utstilling" da.. Hehe..

Var far din sjarmert av Cody?? Hihi :)

Må bare unnskylde når du holdt han for meg og han ble litt hysterisk, han er bare LITT mammadalt. :D

Det var utrolig koselig å treffe deg.. :D

Til tross for at jeg ikke sa så mye da, bakrus og nervøsitet er ikke en bra ting.

Mm, han sa så i hvert fall *fnis* Rett før han sa vi hadde nok hunder før en stund :D Syns dere var flinke jeg, bakrusen kunne du jo sagt noe om, trodde du var sånn jeg ;) Neida... Håper det blir ny Stvg-tur på meg snart...

Skrevet

Får vel ta turen jeg og ca 2 timer fra oss.. blir vel morro det :)

ehe, dette var jo nå sist søndag da...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...