Gå til innhold
Hundesonen.no

Shira the wonderdog


amstaff

Recommended Posts

  Lille persille skrev:

De jeg har møtt har bare vært superherlige, men egnet seg bare til å se på og kose med. Fikk beskjed at de kan være litt "tomme" i hodet.

Hmmm...høres ut som rasen for meg ;)

Er nok som SnowDOG_ påpeker, amstaffen er kjent for å være "intelligent" om man kan si det om en hund.

I rasebeskrivelsen sies det; Velkjent for sitt mot. Levende opptatt av sine omgivelser.

Amstaffen er en topp brukshund.

Selv om jeg til tider kan begynne å lure på om Shira tenker i det hele tatt.... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  shira skrev:

blir helt syk av å se på de fine bildene.. planen min var jo å få meg ei Amstaff tispe.. men litt seint nå

Ja... er nok litt seint dessverre.

Men det går jo an å håpe på at det er for tidlig... Hvis noen gang forbudet blir opphevet altså.

Mange av oss som håper på det ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 year later...

På tide med noen flere Shira-bilder, gitt... :P

Noen bilder fra Hardangervidda.

HPIM1367.jpg

HPIM1376.jpg

Liggeunderlag er viktig

HPIM1383.jpg

Sjekker utsikten

HPIM1387.jpg

HPIM1397.jpg

Shira og pappa'n på vidda'

IMG_1015.jpg

Potesokker lagt i en annen sekk... Da ofrer man sine egne.

IMG_1023.jpg

Hardangervidda07006.jpg

Hardangervidda07014.jpg

Noe misfornøyd etter å tuklet seg inn i 2 langliner... :P

IMG_1596.jpg

Venter på at ørreten skal bli ferdig..

IMG_1604.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 5 months later...

På tide å poste noen bilder her ser jeg...

Har vært "litt" sløv i det siste. :)

Først noen bilder av Shira og Akira

IMG_1914.jpg

Akira har funnet ut at det er lettere å la Shira hente pinnen, enn å svømme selv..

IMG_1917.jpg

IMG_1919.jpg

Venter i spenning på neste pinne......

IMG_1941.jpg

YESSS!

IMG_1942.jpg

IMG_1943.jpg

IMG_1950.jpg

Akira er misunnelig... "Fin pinne du har der, Shira"

IMG_1965.jpg

Akira forbereder et overfall...

IMG_2025.jpg

"Hihi! Ingen ser meg her...."

IMG_2027.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...