Gå til innhold
Hundesonen.no

Royal canine beauty


Nenya

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen her som bruker RC Beauty og som kan fortelle litt om det? Jeg bruker nå RC yorkshire til mine pommer men vurderer å gå over til beauty.

Skrevet

skal gå over til det tenkte jeg, men de hadde det ikke inn på dyrebutikken i går, men de skulle bestille for oss, så vi kjøpte sencible så lenge, har brukt hills natures best frem til nå, men bare dyreklinikken som har det her og de stenger alltid kl 16 på hverdagene og er stengt i helgene så blir ofte stress å få tak i det så vi har nylig gått over til RC som er lettere å få tak i sien dyrebutikken har det :P regner med å gå over til RC beauty når det begynner å bli tomt i RC sencible sekken :P eller kanskje vi skal blande slik som LiLi gjør hmm hehe får se B)

Skrevet

skal gå over til det tenkte jeg, men de hadde det ikke inn på dyrebutikken i går, men de skulle bestille for oss, så vi kjøpte sencible så lenge, har brukt hills natures best frem til nå, men bare dyreklinikken som har det her og de stenger alltid kl 16 på hverdagene og er stengt i helgene så blir ofte stress å få tak i det så vi har nylig gått over til RC som er lettere å få tak i sien dyrebutikken har det :) regner med å gå over til RC beauty når det begynner å bli tomt i RC sencible sekken :P eller kanskje vi skal blande slik som LiLi gjør hmm hehe får se B)

Hihi, det var det ja :P Synes egentlig Sencible ser bedre ut jeg da, er mørkere i fargen. Grunnen til at jeg bruker Sencible er jo pga at de trenger å spise mindre av det, det er mer kompakt på en måte, som valpefôr, og siden LiLi ikke er den største bæra og ikke mest glad i mat, kan det være kjekt :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...