Gå til innhold
Hundesonen.no

"Overvåking" av valpen hjemme alene


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har søkt på forumet og fant en 5 år gammel tråd om emnet, men siden det kanskje har skjedd en del med denne teknologien også de siste årene, starter jeg en ny tråd.

Vi får snart en valp og den skal jo trenes til å være alene, da tenker jeg at det er kjekt å kunne følge litt med på hva den driver med sånn til å begynne med.  Jeg ser for meg å kjøpe et webkamera og på en eller annen måte koble dette opp slik at jeg kan se og høre valpen på mobilen min.

Noen tips til hvordan jeg får til dette, billig og greit? Kanskje også konkrete tips til kamera og app?

I den gamle tråden leste jeg at noen snakker tilbake til hunden sin. Har dere erfaring med om dette fungerer godt? Kan dere f.eks roe ned hunden eller be den om å gå å legge seg gjennom telefonen? Eller blir hunden bare forvirret av dette?

Alle tips tas i mot med stor takk :) 

 

Skrevet

Jeg bruker Dog Monitor på en gammel iPad. Den tar opp lyd og du se direkte også.

Du vil få varsler når hunden lager lyd, så kan du høre hva det var.

du kan snakke via den, men jeg velger ikke å gjøre det. Det er rart nok for hunden å være alene, og i tillegg høre oss uten å finne oss blir ufint for min egen del.

jeg har den satt opp i gangen slik at man nesten kan se alt.

0C8E8347-965B-424E-852D-BE4627992A3C.jpeg

Skrevet
Akkurat nå, Jkolbu skrev:

Jeg bruker Dog Monitor på en gammel iPad. Den tar opp lyd og du se direkte også.

Du vil få varsler når hunden lager lyd, så kan du høre hva det var.

du kan snakke via den, men jeg velger ikke å gjøre det. Det er rart nok for hunden å være alene, og i tillegg høre oss uten å finne oss blir ufint for min egen del.

jeg har den satt opp i gangen slik at man nesten kan se alt.

0C8E8347-965B-424E-852D-BE4627992A3C.jpeg

Den appen ser lur ut! Måtte du kjøpe den på begge enhetene?

Skrevet

Vi kjøpte et xiaomi mi home security camera 360° bare å koble til nettet hjemme og kan koble meg på uansett hvor jeg er via mobilt nett. Veldig simpelt å bruke og ikke alt for dyrt

Skrevet

Bruker denne som jeg kjøpte på elkjøp. Den kobles til app på mobilen, kan både se og høre han, rotere kameraet, ta opp video og still bilder og snakke til han. Veldig fornøyd. Ligger på 499,- på elkjøp, men kan få det billigere også. ?

https://www.elkjop.no/product/smarte-hjem/smart-sikkerhet-overvakning/smart-overvakningskamera/164141/tp-link-c200-full-hd-wifi-home-sikkerhetskamera

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...