Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det vanlig at en ung hund er kresen på tørrforet? Prøvde merket Carnilove tørrforet med reinsdyrsmak i. Bestilte heldigvis mindre pakke fordi Nelson likte ikke tørrforet. Skal snart overta hunden.

Skrevet

Det kan være mange grunner til at en unghund ikke spiser. Det er også lurt å bytte gradvis over fra fôret hunden er vant til fra før så de ikke blir dårlige. Hvis han har fått noe helt annet hos deg enn han er vant til så kan han reagere på det. Men det er heller ikke uvanlig at de reagerer på endring i hverdagen, så hvis han nylig har flyttet til deg så ville jeg gitt det litt tid. Og da eventuelt blande med fôret han er vant til fra før.

Skrevet

Noen hunder bare er kresne og har lav matlyst. Noen raser og linjer er kjent for dårlig matlyst, finnes nok også et og annet tilfeldig individ som også spiser dårlig i de fleste raser. Har selv en hund som er kresen og som er lite interessert i mat, har gitt opp tørrfôr og fôrer kun med rått da det er det eneste den spiser i store nok mengder til at den ikke ser ut som et beinrangel.

Når man ikke kjenner hunden er det umulig å si om det er noe sykdomsrelatert, stress i forbindelse med nytt hjem eller om det bare er slik hunden er, tenker du bør spørre tidligere eier om hunden alltid har hatt slike spisevaner eller om det er nytt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...