Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

På mandag så hadde hunden min et uhell og fikk knekt halve ulvekloa på tur der halvparten sto ut i 90 graders vinkel, bestillte time til veterinær og fikk time dagen etter på tirsdag. Rett før jeg dro så så jeg at han hadde fått av resten av kloa selv, men bestemte meg for å ta han med så de kunne undersøke han. De besluttet å fjerne klokapselen slik at det var mindre sjanse for infeksjon, han ble bandasjert opp og jeg fikk beskejd om å la det være på i 24 timer.

Dagen etter så fjernet jeg bandasjen og han viste tegn på smerter når jeg kom borti området, og skulle absolutt slikke på det, fikk dessverre ikke forhindret at han var borti noen ganger, men fikk kjøpt en skjerm som han har hatt på hele tiden, men så til min store fortvilelse at han hadde klart å få den av og lå og slikket på området da jeg kom inn på rommet han var på, så aner ikke hvor lenge han klarte det. Skylte litt med saltvann (slike øyedroper) som han virkelig hatet...

Det er nå på dag 3/4 og selvsagt er det helg så får ikke ringt veterinæren i helgen, men synes "lomma" ser infisert ut da den er større (området er barbert). Fikk kun med smertestillende som han skal gå på en uke, men det virker som det gjør litt vondt (halter ikke, og er forholdsvis normal, men viser stor interesse for den blottede nerva og "lomma" rundt)

Er det noen som har erfaring med dette og kan fortelle meg om dette er en betennelse eller ei?

94440184_10163477976080094_4375823139133718528_n.thumb.jpg.49fdcaa2752e9c42dd49982aa21e544e.jpg 94234941_10163477976490094_6176377084357640192_n.thumb.jpg.6060dd7cf6c192ff8f20329e651efc5c.jpg

Skrevet

Jeg har hatt dette problemet et par-tre ganger. Min erfaring er at om jeg sprayer på litt middel mot infeksjon et par ganger om dagen, sørger for at kloa får masse luft, er rein og ikke er fuktig, og at hunden slikker minst mulig på det, så gror det fort av seg selv. Det er vondt, så sørg for å gi smertestillende. Da vil han mest sannsynlig bry seg mindre om det når det er mindre vondt. Er det infeksjon så lukter det vondt og blir litt sånn gulaktig.  

  • Like 2
Skrevet

Takk for svar! Hvordan type infeksjonsmiddel brukte du? Jeg har forsøkt med litt saltvannoppløsning beregnet for linser bare for å få skylt det, men han blir helt vill med en gang jeg nærmer meg noe, bortsett fra bandasje. Så nå bandasjerte jeg det med en våtserviett med klorhexidin jeg fant i førstehjelpskrinet her som jeg la mot lomma og kloa og lar det være der bittelit før jeg tar det av igjen. En spray høres ut som en mye enklere oppgave ? Han får smertestillende og er vel på 5 dagen av 7. Ser det er litt puss der, men har ikke blitt forverret siden fredag.

Skrevet

Spray er kjempe enkelt! ? Da slipper man å være så mye borti der og.  Greit at det får vært mest mulig i fred. Tror det er denne jeg har. 
 

Bare sørg for at det er rent og tørt så mye som mulig  ?

3193E67C-ED55-4A52-8975-8F05BC2343DC.thumb.png.65c12b50855ad04511f221cf59ce69f1.png

 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...