Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet om det er forskjell på grå schæfer og normal farga? Ser politiet ofte bruker de grå, og dem som er høyest oppe i IGP i Norge!

 

Har en schæfer hann langhåret normalfarget, men ønsker nok en grå tidoe etter hvert.

takk for svar.

Skrevet

Det har mest med linjer å gjøre. Politiet bruker schæfer fra brukslinjer, de er ulik de man finner på utstilling. Det er fine hunder, men de må brukes til noe, det er ikke sofahunder.

Skrevet

Det finnes grå utstillingshunder og, ser at Quantos kennel har begynt med grå farge... 

Så fargen sier ikke noe om hvordan hunden kommer til å fungere på banen. Det er viktig å velge riktig kennel og være ærlig med hva du kan tilby en hund :)

Skrevet

Skal jo sies at man myye oftere finner grå schäfere blant brukslinjer da. Synes aldri jeg har sett en grå utstillingsschäfer. Har sett noen påståtte grå fra utstillingslinjer på bilder, men ingen av de har hatt en farge som i mitt hode er grå på lik linje som hos bruks. Men ser gjerne flere bidler om noen har :) 

  • 7 months later...
Skrevet

Hoved forskjellen er at utstilling linjer er avlet for å gå lange skritt og har dermed krum rygg og beveger og har en tends til å gå på hasene. Mens bruks schæferen har en normal kropps funksjon og beveger seg mer effektivt og har mer arbeidslyst. Bruk schæferen stammer fra statelige militærkenneler i Øst-europa. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...