Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! 

Mila skal operere øynene neste uke og vil måtte gå i bånd og med krage i ca. to uker etter operasjonen. Hun er vant til å løpe løs i skogen flere ganger om dagen og blir fort rastløs ved lite aktivitet. 

Så da lurer jeg på om det kunne vært lurt å endre aktivitetsnivået frem mot operasjon? Er det noen som har noen innspill? 

Skrevet

Villa kanskje ikke gått ned så mye i aktivitet, da forlenger du jo bare den perioden som blir rolig, men du kan jo begynne å skifte ut noe tur med hjernetrim feks? Så kan du jo gjøre litt ekstra sånt etter operasjonen?

Skrevet

Jeg gjorde ikke noe utenom det vanlige, hun fikk sine vanlige turer løs. Etter operasjonen når hun hadde kommet seg ble det endel hjernetrim i tillegg til økende turer i kort bånd, det gikk greit, men hun fikk en skikkelig raptus når hun endelig kunne løpe løs igjen :bananas:

@JTT det er stor forskjell for min å gå i kort bånd uten å kunne gjøre noen krumspring og gå i 5 meter langt bånd evt. langline. 

Skrevet (endret)

@Malamuten takk, det høres lurt ut :)

@JTT da bruker jeg langline/flexi og hundepark ? tror nok hun overlever helt fint altså, men tur med kort bånd er så kjedelig... 

@Piglet ok, så bra :) regner med det blir en ørliten raptus her og ? er glad det bare er to uker i hvert fall! 

Endret av Milius
Skrevet
Akkurat nå, Piglet skrev:

 

@JTT det er stor forskjell for min å gå i kort bånd uten å kunne gjøre noen krumspring og gå i 5 meter langt bånd evt. langline. 

 

Akkurat nå, Milius skrev:

 

@JTT da bruker jeg langline/flexi og hundepark ? tror nok hun overlever helt fint altså, men tur med kort bånd er så kjedelig... 

 

Men må "gå i bånd" automatisk være kort kobbel, da? Verken krumspring eller langline er vel noe problem, så lenge man ikke går der hvor kragen kan sette seg fast eller man får kvister inn mot øyet? Lek med andre hunder bør man jo være forsiktig med, selvfølgelig, men ellers begrenset jeg ikke min mer enn jeg gjør når det er båndtvang, da min ble operert (kreft i bløtvevet bak øyet).

Lykke til med operasjonen :)

Skrevet

@JTT Nei det må kanskje ikke det? Har bare sett for meg at hun kommer til å stikke øynene inn i alt mulig, og er usikker på om det funker med krage på tur i og med at hun er så liten. Hvor høy er din hund?

Men fint å høre at det gikk så bra :ahappy:

Akkurat nå, JTT skrev:

Lykke til med operasjonen :)

Takk :)

Skrevet
1 time siden, JTT skrev:

 

Men må "gå i bånd" automatisk være kort kobbel, da? Verken krumspring eller langline er vel noe problem, så lenge man ikke går der hvor kragen kan sette seg fast eller man får kvister inn mot øyet? Lek med andre hunder bør man jo være forsiktig med, selvfølgelig, men ellers begrenset jeg ikke min mer enn jeg gjør når det er båndtvang, da min ble operert (kreft i bløtvevet bak øyet).

Lykke til med operasjonen :)

Min hadde bukoperasjon og da kan det være skummelt med krumspring jo. Min brukte body, i vårt tilfelle bekymret jeg meg for at stingene kunne gå opp ,min hadde indre sting som man jo naturlig nok ikke ser som også bruker lenger tid på å gro. Hun skulle heller ikke hoppe opp og ned av sofaen, men bare gå i rolig gange. I litt lenger bånd eller langline vil hun ikke bare gjøre det, tro meg :teehe:Men en øyeoperasjon er jo noe annet, det vet jeg ikke noe om så der skal jeg ikke si noe (leste ikke at det var øyeoperasjon med en gang).

Skrevet
15 timer siden, Milius skrev:

@JTT Nei det må kanskje ikke det? Har bare sett for meg at hun kommer til å stikke øynene inn i alt mulig, og er usikker på om det funker med krage på tur i og med at hun er så liten. Hvor høy er din hund?

Lille Plutt rager vel ikke akkurat over bakken, med sine ca 28 cm i mankehøyde :ahappy: Vil tippe din også får en plastikkskjerm som dekker frem til ca snuten, og den vil jo sette seg fast i bakken når hunden snuser, dulte borti dørkarmer og trær, men min vendte seg fort til det (ekstra hodebry for hunden :P). Vil anbefale å faktisk bruke kragen både ute og inne (jeg hadde to ulike, slik at jeg fikk vasket de jevnlig), for det er så lett at de begynner å klø seg med labben, og det er gjerne ikke så bra.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...