Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Hei! 

Jeg renset i dag ørene til hunden min, en fransk bulldog. Brukte Clorexyderm. Oppdaget at hun syntes det var svært ubehagelig i høyre øret, og når jeg skulle rense ut voks med bomull kompress (Mesoft), så var det tydelig at det var vondt. Fikk så vidt lov til å titte inn med lommelykt for å se. Klarte å ta noen bilder og håper på hjelp på hva det kan være. 

Det lukter ikke vondt av ørene, men hun har det siste døgnet ristet på hodet og klødd i høyre øret. Mistenker ørebetennelse men synes det ser annerledes ut enn fra når min andre hund har hatt det. 

Første bilde er høyre øre (det som er verst), bilde 2 er venstre øre, som jeg også synes ser rart ut (det litt lyseblå).

Hun har aldri hatt problemer med ørene før.

Tusen takk for svar!

EDIT: Hun er 5 1/2 år

IMG_20180611_145441.jpg

IMG_20180611_145329.jpg

Endret av sofiej
Skrevet

Dra til vet. i morgen, hun er veldig sår i øret på det øverste bildet, så her er det helt klart noe som ikke er riktig. Pass på å få ørerens som ikke svir i øret når hun er så sår. :)

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...