Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan skal dette løse personangrep, usakeligheter og andre faktorer som ender i mistrivsel hos eksisterende/deltakende brukere? Å bare skjule det fra potensielle brukere løser ingenting.

  • Like 1
Skrevet (endret)

Ingen dum ide, det der. Slik jeg oppfatter det er det nærmest som debattkjelleren på sonen, slik det kunne ha fungert. Problemet er vel at uansett hvor et slikt underforum ble lagt, så ville det være noen med behov for å kontrollere andres meninger og formuleringer..og man kan vedde på at de også vil ha tilgang til et slikt 'sted', om ikke annet for å følge med på at alle 'de andre ' sier/gjør som DE vil..:rolleyes: At noen er så pass voksne at de klarer å stå i en diskusjon uten barnehagetanter for å passe på , er vel en uhyrlig tanke for disse.. ;) 

 

Det jeg kan se som et problem med den ovenfor skisserte løsningen er at det kan bli vanskelig for moderatorer å skille ut hva som skal være med i opprinnelig tråd og hva som skal flyttes. Men på den annen side  har det blitt gjort i flere år her allerede, så det er muligens ikke noe stort problem? 

En enklere løsning ville kanskje være å benytte allerede eksisternede Debattkjelleren, moderere der bare helt unntaksvis og sterkt oppfordre sarte sjeler og politiwannabees til å holde seg unna/benytte andre underfora. 

Endret av QUEST
Skrevet

Dette er ikke noe vi kommer til å vurdere på Hundesonen med det første. Vi stenger tråden, da vi anser debatten om hvordan moderering på Hundesonen skal foregå som avsluttet. 

 

Mvh Moderatorteamet

  • Like 1
  • Confused 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...