Gå til innhold
Hundesonen.no

Musketerer & co's 1. nov-EFIT


Recommended Posts

Skrevet

1. november ble de tre musketerer (og deres tre andre søsken) 2 mnd gamle, så vi feiret med en liten EFIT :ahappy:

Kl 05:00 fant Pi ut at det var lurt å vekke hele huset for litt oppmerksomhet, Nav sa ikke nei takk til litt kos før vi sov videre.

37403149054_e5e764a616_b.jpg

Kl 06 hadde man godt selskap i senga :)

38058155646_3a5eace393_b.jpg


Kl 07 sov vi fortsatt

38080641402_5526217de1_b.jpg

Kl 08 var de tre musketerer selet opp for litt morgentur mens de store var ute med den andre delen av husholdningen :) 

24259912868_32301578a8_b.jpg

Kl 09 var vi fortsatt på tur. Det blir ikke så langt, med såååå mye å utforske og tre stk som sjeldent går samme vei samtidig, spesielt løse :lol:

38058169656_a5b3659519_b.jpg

Ekstrabilde:

38063802146_75d91e9d49_b.jpg

Kl 10 oppdaget man at avløp var tett, bare prøve lykken ...

37403140964_0de33f9a0b_b.jpg

Kl 11 var man ute for å ture og trene litt de store mens Plumboen gjorde sitt verk :) 

38080641182_d4d1b6387a_b.jpg

Kl 12 sov valpene enda godt, tid for powernap på hele gjengen :ahappy:

37403155134_533d8b6ffe_b.jpg

Kl 13 fikk musketerene en litt interessant lunsj :D 

38058161486_42f0b5077c_b.jpg

Kl 14 gjorde man litt fornuftig husarbeid. Deriblant skrubbet litt valpegård-gjenstander :)

38080671822_477d678b9c_b.jpg

Kl 15 var litt nødvendig unnagjort og gården de små sover i på natta skrubbet :)

24259910238_5003401a01_b.jpg

Kl 16-17 var vi ute på Mission Impossible - gå tur alene med hele flokken :lol:

38058149866_fe99d58938_b.jpg

 

38058150356_81f635f0df_b.jpg

Rundt kl 18 holdt rørlegger enda på hjemme for å stake opp avløp, så vi rømte ut på verandaen litt til - vipps var det bekmørkt.

37403153744_ba8c540d0e_b.jpg

Kl 19 måtte jeg kapitulere til butikken og en kjøretur før handling av fastfood, de små tok det ikke så tungt :)

37403143674_2ceea57aa8_b.jpg

Kl 20 var det hviletid i hjemmet :) 

38112076731_cb5a010651_b.jpg

Kl 21 ordnet jeg litt papirer til de to siste valpene drar i helga :heart:

24259915038_5bd2af5a6b_b.jpg

Kl 22 hadde Lyn og Pi en liten lekestund :lol: 

38058169326_5de5ca6bcd_b.jpg

Kl 23 lekte jeg meg med det siste nye, ubrukelige innkjøpet. Isbitform av snøballer :lol: 

26335290499_4bb45a5421_b.jpg

Kl 24 var kveldsraidet over, og de små kapitulerte for dagen :heart:

38058165006_07ffc5d872_b.jpg

 

  • Like 9
Skrevet
12 timer siden, Teserere skrev:

Så store de har blitt! Hvor gamle var de når du begynte å ta dem med ut? 

Cirka 5-6kg blitt nå, og 9 uker i dag :o

Vi har jo ikke noe hage, så når de var 4 uker fikk de være med ut her i nærområdet i en binge, like etter begynte de å få bli med i bilen til typ sauejordet ol. For en uke-halvannen siden var de såppas komfortabel med bånd at vi kom oss litt lengre på tur enn 50-100m selv her i bebygget strøk, transportetappen langs veien til friområdet tar sin tid :lol: 

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...