Gå til innhold
Hundesonen.no

EM i gjeterhund, Skotselv 24.-27. august


Recommended Posts

Skrevet

Velkommen til europamesterskap i bruk av gjeterhund - Continental Sheepdog Championship! :flowers: 

24.-27. august samles 102 ekvipasjer fra 15 forskjellige land i Skotselv, Buskerud for å vise frem dyktige hunder og konkurrere om mestertittelen. Dette blir en kamp i eliten! Tar du turen for å se?

Et godt tilbud med mat og drikke, deriblant norsk grillet lam, salgsboder med et rekke utvalg og andre severdigheter.

Norges dyktige landslag stiller deriblant med nybakede, regjerende verdensmestre i både det store mesterskapet og Young Handler - her er det all grunn til å heie på våre!

Torsdag: Åpningsseremoni, Young Handler, oppstart 16:00

Fredag og lørdag: Kvalifisering, oppstart 07:00

Søndag: Finale, oppstart 08:00

Adressen for å finne frem er Leversbyveien 145, 3330 Skotselv, mye mulig å møte på undertegnede i parkeringen :) 

 

Mer informasjon kan finnes på arrangørens hjemmeside: http://www.continental2017.com/

30163671496_7b2a82131d_o.thumb.jpg.101e8842cd23d1b1ed682bc958919211.jpg

  • Like 3
Skrevet

Dag 1 av kvalifisering unnagjort, top 8 gikk til finalen på søndag. 1., 2. og 3. plass gikk til Norge! 3 av de 4 norske i dag  gikk altså videre :D 

I Young Handler gikk 2 av 3 finaleplasser til Norge, med henholdsvis 2. og 3. plass :) 

Resultater kan følges HER.

Livestream kan følges HER.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...