Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

http://web2.nkk.no/no/nyheter/Kjøpehund.no+lanseres+i+mars.b7C_wtbIZL.ips

" Kjøpehund.no vil etter planen lanseres i siste halvdel av mars. Her vil oppdrettere endelig kunne annonsere sine valper på siden samtidig som de registrerer sine kull!"

" Kullet vil ved annonsering umiddelbart legges ut på siden med et forbehold om at kullet er under registrering, og at det først er når kullet er endelig registrert at det kan anses som oppdrettet i tråd med NKKs retningslinjer. På denne måten vil oppdrettere som registrerer sine kull hos oss kunne annonsere valpene på et tidlig tidspunkt, og slik komme i kontakt med mulige kjøpere."

 

Hva syns dere?

 

Edit: Tar med faktaboksen også:

  • 200+ raser (valgt på bakgrunn av NKKs registreringstall).
  • Fokus på rasenes bakgrunn, bruksområder og egenskaper.
  • Smidig rasevelger: Rasene er sortert på aktivitetsnivå, størrelse, pelspleie og temperament. Brukere har også mulighet til å søke på bruksområder
  • Kullannonser: Full integrasjon med fagsystemet – enkelt for oppdretteren å annonsere, samt redigere og slette når ønskelig.
  • Registrerte kull og kull under registrering (med forbehold) kan annonseres.
  • Valper fordelt på kjønn, solgt/ikke solgt for hver enkelt valp, informasjon om farge, fødsels/leveringsdato.
  • Informasjon om enkeltvalper og hele kullet kan legges inn som fritekst.
  • Mulighet for å laste opp bilder.
  • Annonsering er gratis!
Skrevet

Det står da vitterligen "vil kunne", så jeg vil anta at det er frivillig. En fordel er kanskje at ferske valpekjøpere vil få lett tilgang på raseinfo som de ellers ikke ville sjekket ut. Lettere tilknytning til NKK også selvfølgelig, som er hvordan de skal tjene penger på dette.

Skrevet
28 minutter siden, simira skrev:

Det står da vitterligen "vil kunne", så jeg vil anta at det er frivillig. En fordel er kanskje at ferske valpekjøpere vil få lett tilgang på raseinfo som de ellers ikke ville sjekket ut. Lettere tilknytning til NKK også selvfølgelig, som er hvordan de skal tjene penger på dette.

På nkks side står det nemlig "vil bli annonsert ved innleging av kull". Men vednærmere ettersyn står det lenger ned at man kan velge bort å annonserer :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...