Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan gikk det med dere i dag?

 

Leela ble BIR med en fantastisk flott kritikk! Ingen gruppebedømming på valper, så vi gikk rett i BIS finalen. Dommeren så ikke en gang på belgerne, hverken på vei inn i ringen eller når de sto der, så litt snurt for den. Men men! Siste valpeshow for Leela, litt vemodig. Men nå gleder vi oss til å stille i offisielle klasse for første gang! :D 
Kritikken:
"Femi, g.str og lengde med langt parallellt edelt hode. vellplasserte øyne og øre. Sterk neseparti, vellbåren hals, stabil overlinje, vellbåren hale. passe kropp for alder. Bra vinklet, utm benstamme og vinkler. Fin pels, charbonage. Særdeles lovende"

Dommer: Hanne Laine Jensen

  • Like 6
Skrevet
Akkurat nå, Ingidano skrev:

Gratulerer :)

Trez fikk excellent og ble vinner av klassen. Helt ok resultat på en unghund som er penest når han står stille :P Bena flyr litt i alle retninger når han løper :D 

Gratulerer!

Hihi, han var litt all over the place! Men han er fin! :D

  • Like 1
Skrevet

Fikk flat rød. Poden var visst for uferdig for ck. Ikke så rart han er uferdig kanskje, siden han fortsatt er junior av en gigantrase. Fornøyd med kritikken da, som var veldig bra. Gratulerer til alle som er fornøyde :D

Skrevet

Samojed - BIR valp på Candy, gikk rett til BIS ja, og der så han vel knapt på hun tror jeg. :P Men men...

Japansk spisshund - BIM Valp på Varg. Kjempefin debut syns jeg, men kjempefin kritikk, og han gjorde en god figur. :)

Voksen så fikk Bamse nok en 2.beste hannhund. Gad. :P

 

Fikk også stille en samojed voksen. :P For eierene ville ikke, hehe. De hadde stor cert fra NKK Bergen ifjor, men ingen små gitt. Men det fikk hun idag. :D Og ble BIR. :D Flinke jento. Ingen gruppeplassering på henne, men nå mangler hun bare lite cert til å bli NUCH. :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis de ser hverandre et kvarter daglig og hundene da er i bur tror jeg ikke det vil være tilstrekkelig for å få de til å gå overens, men skape mer frustrasjon og jaktlyst hos hundene. De bør være sammen over tid, men uten mulighet for fysisk kontakt. Sannsynligvis bør du også jobbe aktivt med ro hos hundene når kattene er i nærheten. Om det i det hele tatt er mulig tror jeg du har ganske mye arbeid foran deg hvis du skal få dette til å gå greit over tid.  Gjeterhunder har en god del jaktinstinkt, og når de er to sammen vil de også dra opp hverandre mye mer. Hvis det er mulig så ville jeg jobbet mer med dem én og én. Kanskje låne bort den ene hunden noen uker mens du jobber intensivt med den andre sammen med kattene, og så bytte? 
    • Jeg har miks av gjeterhund. De er unghund og senior.
    • Jeg har hatt hundene i bur men de bjeffer og blir helt ville når de ser kattungene. Jeg må ha de i bur for tør ikke å ta de ut ennå. Så kattungene er på egen etasje i huset og i kjelleren. Vet bare ikke hvordan jeg skal få hundene mere rolig. Hundene er løse ellers er bare det kvarteret som kattene er løse som jeg ikke tør. Har heldigvis stor enebolig.
    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...