Gå til innhold
Hundesonen.no

Rolig hund som vil møte valp? (Oslo/Akershus)


Pablo
 Share

Recommended Posts

Jeg har en 11 uker gammel coton de tulear valp som er ganske usikker på andre hunder. Selv kjenner jeg kun folk med voksne, "entusiastiske" hunder. Jeg tror det ville vært en fordel dersom han kunne få møte rolige hunder som er trygge på valper til å begynne med, eventuelt valper på hans egen alder. Er det noen i Øvre Romerike eller Oslo som har lyst til å hjelpe? :-) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 minutter siden, Pablo skrev:

Det hadde egentlig vært veldig fint å møte en stor hund, da jeg ikke kjenner noen selv! Hvor bor du? :ahappy:

Vi bor på Disen/Sinsen. Vi soser jo også litt rundt med disse treningene våre iblant. Og så lenge jeg er arbeidsledig så er jeg ganske fleksibel.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

On 10 November 2015 at 13:48:09, simira said:

Jeg har en ridgeback. Stor, men rolig og trygg og vant med små hunder.

Prøvde å få opp sitat av det forrige du skrev, men det gikk visst ikke. I alle fall, i Sinsen-området er jeg ganske godt kjent! :D Jeg går på skole, så er litt begrenset når jeg har tid. Hadde en helg i f.eks. begynnelsen av desember passet deg? (Eller muligens 3./4.desember en gang) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...