Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei og hopp! Er det noen snille voksne og rolige hunder som kan tenke seg å være flotte forbilder for lille Odin? Han er en vorsteh på ti uker, litt forsiktig i starten men blir fort varm i trøya. Han har et veldig godt språk og er ingen plagsom valp. Vi kan godt kjøre rundt i Akershus for en liten playdate. Anyone? :-)

  • Like 1
Skrevet

Hei og hopp! Er det noen snille voksne og rolige hunder som kan tenke seg å være flotte forbilder for lille Odin? Han er en vorsteh på ti uker, litt forsiktig i starten men blir fort varm i trøya. Han har et veldig godt språk og er ingen plagsom valp. Vi kan godt kjøre rundt i Akershus for en liten playdate. Anyone? :-)

Vi kunne jo truffet hverandre snart? :ahappy: Er sykt lenge siden! Chessea er grei med småttiser. :flowers: Vi bor i Oslo da (Oppsal), men er jo stadig i området. Mamma har flyttet til Kurland, så Chess er ofte ikke langt unna dere!

Skrevet

Ja! Gjerne! Nå er denne uka litt travel, men tar gjerne en minitur neste uke. Har bil også, så det er jo bare en svipptur bort til Oppsal da :)

Jeg har og mye planer denne uka, og forsåvidt også ingen hunder (de slaskene er ennå på ferie). Men til uka eller utover høsten når det måtte passe er jeg med, jeg. Hadde vært gøy å se tilskuddet! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...