Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg er ny på forumet og er veldig spent på hva jeg kan oppleve via dette forumet:)

Jeg er en aktiv turgåer som ofte er ute på lengre turer. Helst et par dager eller lenger. Men små dagsturer er også greit. Lurte egentlig på om noen andre her inne er interresert i å bli med på lengre turer i skauen?

Er oftest på kanoturer så lenge det er mulig men tar gjerne en spaseringtur om kanoen ikke er ønskelig eller området er interessant nok.

Skal ut neste helg fra fredag til søndag (6-8.12.13) til Røsdalen inne på Forsand. Vi er 2 til nå med en Malamute/husky mix, Pyriner unghund, En voksen beagle og min 6mnd Beagle. Blir en koselig spaseringstur med fin natur og masse kos rundt bålet. Hyl ut om noen skulle være interresert!

Ellers blir jeg gjerne med på andre hundetreff:)

Jeg jobber hjemmefra så er ikke avhengig av noen tidspunkter. Når som helst passer bra:)

Skrevet

Så synd...Jeg tenkte meg en tur til Femundsmarka på 2 ukers kanotur til sommeren. Om dere skulle være interresert i det så bare si fra:) Jeg håper vi blir en go gjeng:)

Nå må du ikke friste oss for mye! :o

Guest lijenta
Skrevet

Tananger er litt langt fra østlandet ja:) Jeg er ofte nede ved sørlandet på turer om det ikke er for langt:)

Det kommer ann på hvor på sørlandet

Skrevet

Det kommer ann på hvor på sørlandet

Det er flere fine plasser rundt Mandal og nord fra der. Har vært på en del turer i det området. Jeg har og en kompis som bor på Eidsvold som har mange fine turområder. Har og vært der en del. Mye på reve jakt ol.

Guest lijenta
Skrevet

Det er flere fine plasser rundt Mandal og nord fra der. Har vært på en del turer i det området. Jeg har og en kompis som bor på Eidsvold som har mange fine turområder. Har og vært der en del. Mye på reve jakt ol.

Høres bra ut. har for det meste benyttet meg av Telemark j da. Men liker å utvide

editt. Revejakt hvordan holder du varmen på beina?

Skrevet

Har selv ikke fått anledning til tur i telemark men det sitte høyt på listen. Forhåpentligvis til sommeren en gang. Blir flere turer til neste år rundt i landet. Skal velge å prioritere hjemlandet i stede for utlandet fremover:) vil oppleve alt Norge har å gi:)

Guest lijenta
Skrevet

Har selv ikke fått anledning til tur i telemark men det sitte høyt på listen. Forhåpentligvis til sommeren en gang. Blir flere turer til neste år rundt i landet. Skal velge å prioritere hjemlandet i stede for utlandet fremover:) vil oppleve alt Norge har å gi:)

Norge har mye gi, helt klart. Hunden jeg har nå er fra Sandnes en korthåret vorsteh

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis de ser hverandre et kvarter daglig og hundene da er i bur tror jeg ikke det vil være tilstrekkelig for å få de til å gå overens, men skape mer frustrasjon og jaktlyst hos hundene. De bør være sammen over tid, men uten mulighet for fysisk kontakt. Sannsynligvis bør du også jobbe aktivt med ro hos hundene når kattene er i nærheten. Om det i det hele tatt er mulig tror jeg du har ganske mye arbeid foran deg hvis du skal få dette til å gå greit over tid.  Gjeterhunder har en god del jaktinstinkt, og når de er to sammen vil de også dra opp hverandre mye mer. Hvis det er mulig så ville jeg jobbet mer med dem én og én. Kanskje låne bort den ene hunden noen uker mens du jobber intensivt med den andre sammen med kattene, og så bytte? 
    • Jeg har miks av gjeterhund. De er unghund og senior.
    • Jeg har hatt hundene i bur men de bjeffer og blir helt ville når de ser kattungene. Jeg må ha de i bur for tør ikke å ta de ut ennå. Så kattungene er på egen etasje i huset og i kjelleren. Vet bare ikke hvordan jeg skal få hundene mere rolig. Hundene er løse ellers er bare det kvarteret som kattene er løse som jeg ikke tør. Har heldigvis stor enebolig.
    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...