Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Så først nå at du hadde kommentert på den "annonsen" jeg la ut for en evighet siden!

Det er en gjeng som pleier å sosialisere bikkjene i bertesbukta hver morgen og ettermiddag om det er interessant. Og så er det jo en del som går i parken på Dønnestad, om du ikke har vært der :)

Vi vil gjerne være med å gå tur, men jeg er veldig immobil siden jeg ikke har bil. Så Søgne vil bli litt vanskelig for meg. Bor på Lund :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Supert! :)

Det er vel sjeldent et fast klokkeslett. Folk bare dukker opp etter jobb, for det er alltid en eller annen hund der. Et sted mellom 16.00 og 17.00 på ukedager som regel. I helgene varierer det veldig. I dag var vi vel 7 - 8 hunder rundt klokken 10, mens de to foregående helgene var vi der alene.

Skrevet

Supert! Du får skrive her til meg når du tenker deg ned, så er det i det minste noen der nede. :) Typisk å måtte dra ned på en av eksepsjonelt få dager hvor ingen er der.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...