Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lurt på akkurat det samme!

Jeg sendte senest i dag forespørsel til en i SRJF med samme emne.

Har en ti uker gammel wachtelvalp som etter planen skal være godkjent som ettersøkshund til neste jaktsesong, og en treningsgruppe å jobbe sammen med hadde vært supert. Har begynt å legge de første sporene til ham.

Skal dog legge til at jeg er nybegynner på sporfronten, og jeg hadde sikkert hatt tusen spørsmål til de andre i en slik gruppe... Dersom dette går an å akseptere, er jeg veldig gjerne med.

  • Like 1
Skrevet

Jeg hadde tatt en telefon til han som driver kennel jær dach:) en kjempe mann og jobbe sammen med som driver posetiv trening :) om jeg ikke husker feil var han i mangen år leder for Rogaland dachshund klubb:)

Viste ikke helt om det er lov og si navn derfor sier jeg bare kennel navn men om dere søker på Google finner dere nettsiden deres me all info:)

  • Like 1
Skrevet

Vi har gått litt vanlig spor, men blodspor er helt nytt for oss. Vi skulle på kurs neste helg, men det ble avlyst :( Om vi skal trene, så hadde det vært kjekt å trent med noen som hadde som mål å starte i konkurranse, så man kan støtte og hjelpe hverandre :)

  • 1 month later...
Skrevet

Heisann.

Jeg har samme ønsket om en liten gjeng å trene med. Jeg trener blodspor et par ganger i uken. Jeg har skjønt det ikke er noen etablert gruppe å trene med. Mange trener alene. Hvis noen er gira så ta kontakt også kan vi avtale et sted å møtes.

  • Like 1
Skrevet

Er det noe sted hvor en nybegynner kan gå for å komme litt inn i spor? Har litt lyst å prøve med pelsen, men har ingen erfaring.

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Er selv interresert i dette for nybegynnere. Hadde vært fett å få gå sammen med noen. Gjerne trene i lag. Har bare trent vanlig sporing til nå på egenhond men ønsker å få til litt blodsporing etterhvert:)

Skrevet

Jeg gikk på kurs med dachshundklubben, de holdt et veldig greit kurs på sviland, og jeg mener de nevnte at de hadde fellestreninger der også.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå har jeg droppet blodspor og gått tilbake på menneskespor igjen... ikke fordi hunden ikke fikk det til, men jeg hater å holde på med det blodet :P

Så desverre ble det dårlig med målrettet blodsportrening. :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...