Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vil du være en del av noe nytt og spennende?

Vi er på jakt etter skrivelystne som er aktive innenfor dyremiljøet, alt fra hest, hund og katt, til fugl, fisk og reptiler. Er i etableringsfasen av en spennende ny nettside som vi håper vil slå ann blant landets dyrevenner. Navnet vil ikke bli offentliggjort enda. Nettsiden vil hovedsaklig være en nyhetsside for innenriks (og noe utenriks), samt nyttige og lærerike artikler med faglig innhold. Målet er at det skal være enkelt å få oversikten over hva som foregår i dyreverden i norge, hovedsaklig i hundemiljøet.

Vi trenger noen som har lyst til å skrive litt om lokale, nasjonale og internasjonale utstillinger, konkurranser, sammenkomster, eventer, egne og andres unike opplevelser, osv. Mulighetene er mange! Vi regner ikke med å tjene noe på denne siden, og kan derfor heller ikke lønne skribenter, men du vil få masse ros, heder og ære. (og navnet ditt under artikkelen!) Lanseringsdato for nettsiden er foreløpig satt til 15. april 2014. Vi trenger ikke artikler før den tid, men skrivelystne oppfordres til å ta kontakt allerede nå.

Skriv litt om deg selv, hva du interreserer deg for, hvor i landet du bor og hvorfor du tror du kan være et godt "fjes utad" for vår nyhetsside! Du må ha et godt og flytende skriftspråk. Artikler vil gjennomgå korrektur før publisering, men det er fint om du har få skrivefeil.

Vi søker også fotojournalister til de samme formålene som over! Du må ha et speilreflekskamera og kunne levere skarpe bilder i høy oppløsning. Vi ønsker ikke vannmerker eller signaturer på bildene, men du vil selvfølgelig bli nevnt som fotograf under artikkelen/bildeserien.

Håper å høre fra akkurat deg! (send meg en pm)

  • 5 months later...
Skrevet

Heihei! Vi har foreløpig "ansatt" én journalist, men håper på mange flere! Siden er under utvikling, og fremtiden ser lys og spennende ut! Vil du være med så heng på! Skriv her eller send meg en PM!

Siden heter http://dyreriks.no og lanseres 1. april!

Som journalist/fotograf for oss, binder du deg ikke til å levere arbeid jevnlig. Du skriver fullstendig på din egen tid, når du har lyst og overskudd til det. Men nettopp på grunn av dette trenger vi mange frivillige! Vi vil nå ut til folk i hver eneste krik og krok i dette landet. Ta kontakt for en uforpliktende samtale, hvis du kjenner at dette er noe som vekker nyskjerrigheten i deg :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...