Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Under hvert eneste innlegg på forumet står det "Rapporter". Denne knappen kan brukes til mange ting, og det trenger ikke være noe stort og alvorlig for å trykke på knappen.

Når du trykker på "Rapporter" kommer du til en ny side med en tektsboks. Her kan du skrive en beskjed som kun moderatorer og admin kan se.

Eksempler på ting du kan bruke en rapport til:

- du ønsker å redigere overskriften i en tråd du har laget

- noen har sendt ekkel PM til deg (da kan du også rapportere direkte fra meldingen du har mottatt!)

- du har dobbelpostet og vil ha den ene fjernet

- du ønsker å endre brukernavn

- du syns en diskusjon har gått over streken/det er personangrep/tråden er veldig off topic

- hvilken som helst annen kontakt med moderator eller admin

Kort fortalt er å rapportere at man sender en beskjed til moderatorteamet. :) Litt som å sende PM, men hele teamet ser den og det betyr jo at du raskere får respons på rapporten.

Håper dette gjør det forståelig for alle, og at ingen er redd for å bruke rapportknappen!

  • Like 4
Skrevet

Eksempler på ting du kan bruke en rapport til:

- du syns en diskusjon har gått over streken/det er personangrep/tråden er veldig off topic

Ikke for å starte en debatt om dette, men kan dere utdype hva som legges i "veldig" off topic? Skjønner at det vil være en konkret vurdering fra tilfelle til tilfelle, men det er jo greit å utdype med noen momenter for vurderingen, sånn for forutberegnelighetens skyld..?

(Hilsen hu som synes det er litt slitsomt når tråder blir splittet, men allikevel har en bakgrunnshistorie, og dermed havner litt ute av kontekst i nye tråder)

  • Like 2
Skrevet

Det vil alltid være en vurderingssak, det er noen ganger vi får rapporter om at folk syns en tråd er OT men vi velger å ikke gjøre noe med det.

Eksempel:

En tråd som handler om å plukke opp hundebæsj går over til å handle om oppdragelse

Tråden for håndarbeid har blitt til diskusjon om barn og fødsel

Spørsmål om hvilken fòrtype man skal bruke sklir over i snakk om matskåler

Om vi gjør noe med OT kommer litt an på hvor mange innlegg som er OT (er det nok til å starte en ny tråd som kommer til å leve?), hvor lenge det har pågått osv. Så kommer det også an på hvem som ser rapporten, vi deler jo ikke hjerne så det kan jo noen ganger få forskjellig utfall om f. eks jeg tar rapporten eller en av de andre. :)

Admin IW

  • 2 years later...
Skrevet

Ny her på forumet, men tror dette har bedret seg etter å ha tatt en liten titt på hva som er inne på de forskjellige trådene. SYmtes ikke at mange tråder sklir over i noe annet, men jeg har dog ikke vært inne på alle trådene.

Ser uansett frem til å fordype meg i hva som skjer på dette forumet

Ørjan

Nordisk hund

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...