Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Under hvert eneste innlegg på forumet står det "Rapporter". Denne knappen kan brukes til mange ting, og det trenger ikke være noe stort og alvorlig for å trykke på knappen.

Når du trykker på "Rapporter" kommer du til en ny side med en tektsboks. Her kan du skrive en beskjed som kun moderatorer og admin kan se.

Eksempler på ting du kan bruke en rapport til:

- du ønsker å redigere overskriften i en tråd du har laget

- noen har sendt ekkel PM til deg (da kan du også rapportere direkte fra meldingen du har mottatt!)

- du har dobbelpostet og vil ha den ene fjernet

- du ønsker å endre brukernavn

- du syns en diskusjon har gått over streken/det er personangrep/tråden er veldig off topic

- hvilken som helst annen kontakt med moderator eller admin

Kort fortalt er å rapportere at man sender en beskjed til moderatorteamet. :) Litt som å sende PM, men hele teamet ser den og det betyr jo at du raskere får respons på rapporten.

Håper dette gjør det forståelig for alle, og at ingen er redd for å bruke rapportknappen!

  • Like 4
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...