Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundetreff! =)


Akita

Recommended Posts

Skrevet

Siden det har vore stor int for treff etter vi var en liten gjeng på treff, så tenkte eg at vi må få til noe.

Var veldig greit på gamlehaugen, så hva sier dere?

Skrevet

Visst eg sier lørdag 23 eller søndag 24 januar. Hva sier dere da? Er gjerne best i en helg om vi skal få flest mulig med.

Skrevet

Jeg sier at jeg kan begge dager, men at lørdag er best for min del, da det allerede er svært hundetreff oppi her på søndager + utstillingstrening for dalmiser... :icon_redface:

Skrevet

Varierer veldig, når det er finvær er det en del folk som aker og sånn akkurat nedenfor slottet, men litt borti der som vi var pleier det å være ganske stille. Er det kanonvær, kan det komme noen i ny og ne på den stien nedenfor, men noe stor trafikk kan jeg ikke se for meg at det er snakk om.

Skrevet

Prikkedusten roper høyt og tydelig at det ikke finnes dårlig vær, bare dårlige klær.. :icon_redface: Euro er jo en frysepinne uten like, men jeg kan love at krekene finner måter å holde varmen på! Haha... :angry:

Skrevet

Kaldt? Det er ikke kaldt for denne gutten før det er -30 og storm.

(Eller, jeg tror han glemmer det er kaldt uansett, med en gang han får øye på Aila... :icon_redface: )

Skrevet

Pff, kan ikke la seg stoppe av litt "kulde". Nå for tiden er det jo nesten plussgrader jo! Og hva er vel bedre enn å løpe rundt å holde varmen! :wub:

Aila sukket tungt, men innerst inne syns hun det var morro med masse oppmerksomhet.. :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi ogsååå! Vi kan stortsett nesten alltid omtrent - haha :blink: Formiddager som ettermiddager, men neste uke begynner kjøret. Da kan jeg bare ettermiddager :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...