Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er gale med sonen?


Recommended Posts

Skrevet

Hva er det som skjer på sonen egentlig? I går kom jeg meg inn ett minutt av gangen,så var siden nede,ett minutt,nede,ett minutt,nede slik gikk det i hele går...

Hvorfor har sonen så masse nedetid?

Skrevet

Som Scorpioen sa til meg igår, så er det dårlig hvis et forum har 99 % oppetid, og hundesonen har vel en 50 % oppetid, så det er veldig dårlig. Annenhver gang jeg er innom er siden nede, eller så går det så tregt at man ikke kan gjøre noe. Syns dette burde ordnes opp i snarest, for jeg tror at flere faktisk kommer til å la være å gå inn på hundesonen tilslutt.

Skrevet

ja det har vært en smule dårlig nå de siste ukene må jeg si. har hatt en delproblemer med å komme inn på forummet de sist ukene, og det virker som det bare blir verre og verre. :?

Skrevet

først blir forumet veeeeldi treeeigt...

så klikker det... så plutselig er det greit igjen...

Har vært nede mellom 11.30-12.00 sist nå... :?

Jeg har min egen lille teori om at det har med hvor mange aktive brukere det er på til en hver tid...

Virker som det klikker i slike tider som, matfri på skolene, etter middagstider på ettermidagen, senere på kvelden når folk ikke har annet å gjøre......

Men andre ganger er det greit i disse tidene også...

Noen som har lagt merke til det samme.?

Skrevet
Som Scorpioen sa til meg igår, så er det dårlig hvis et forum har 99 % oppetid.

99% = over 3,6dager nedetid i året, eller over 87timer...

Men som Espen sa i en post så har de fått en kompensasjon fra Hotell leverandøren pga de ikke holder den oppetiden de har lovet, så det er jo en liten trøst da, men det hjelper ikke oss... :wink:

(lenge til nyttår enda... :) ) :D

Skrevet

Ja det går an å ha en undersøkelse i første omgang om folk er villige til å betale noe. Trenger ikke å være mer enn en 10 kroning. Klart folk klager, og skjønner at du har et annet liv enn forumet, men kanskje det da kunne ha vært greit med en til ansvarlig, dele på ansvaret. Akkurat i dette tilfellet er det jo trøbbel med webhotellet, og jeg tviler ikke på at du jobber med saken og gjør en god jobb. Men det er jo greit at vi kommer med forslag, vi vil jo alle bare det beste :)

Skrevet

La meg påpeke at dette faktisk er en fritids hobby for meg. Jeg har mange andre ting end og sjekke sonen hele tiden. Og mange ting og bruke mine penger på end nye webhoteller. Som sagt er vi akkurat flyttet og vi har mange ting og som vi må bruke penger på end et nyt webhotel. Derfor har vi blevet enige om at vi skulle få ordnet et nyt når den nye siden kommer op. Og ja der er lenge til nytår men som sagt så er dette en fritids ting for meg og kan ikke bruke alle mine timer etter job, med og jobbe med sonen.

Kan sagtens forstå at i er opgivet over nedetiden på forumet. Og har skrevet før at jeg prøver og få kontakt med min host. Og efter en sint mail til dem igår, har jeg fått svar at de vil sette siden over på en større server. Så får håpe det hjelper..

Men det nytter ikke noe at dere bliver ved med og klage over nede tiden. Vi har hatt dette emne oppe mange ganger. Om det gjør sånn at brukere ikke vil være her mere pga nedetiden, ja da er det synd, for vil jo ikke miste brukere, men igjen så har jeg mye annet og ordne og gjøre i min hverdag end altid og jobbe med sonen. Vi er raske ute når noe er galt. Som feks forleden da vi blev hacket. Men med dette, der er det bestemt at vi vil fikse det til nytår. Sorry.. Får ikke gjort det før, men håper at siden ikke vil ha problemer etter den er flyttet til en større server :)

Skrevet

Som jeg har sagt før så er jeg på et forum hvor vi pleier å legge til 50kr hver i en pott, da slipper vi reklame og vi betaler for plass, tror jeg det var.

Har sagt at vi kanskje kunne gjøre det her også, men da fikk jeg til svar av Espen at det var ikke penger det stod på, nå sier man noe annet.

Man kunne samlet inn penger på en konto, kjøpt nytt webhotel og vært flere som hadde ansvaret for driften av Sonen, hvis dere som driver det nå syntes det blir for mye.

Bare noe forslag fra meg så vi kan holde Hundesonen oppe og med god kvalitet. :wink:

Skrevet
Som jeg har sagt før så er jeg på et forum hvor vi pleier å legge til 50kr hver i en pott, da slipper vi reklame og vi betaler for plass, tror jeg det var.

Har sagt at vi kanskje kunne gjøre det her også, men da fikk jeg til svar av Espen at det var ikke penger det stod på, nå sier man noe annet.

Man kunne samlet inn penger på en konto, kjøpt nytt webhotel og vært flere som hadde ansvaret for driften av Sonen, hvis dere som driver det nå syntes det blir for mye.

Bare noe forslag fra meg så vi kan holde Hundesonen oppe og med god kvalitet. :wink:

Det er fordi vi ikke vil at brukerne skal betale noe for og bruke dette forumet..

Skrevet

Det er fordi vi ikke vil at brukerne skal betale noe for og bruke dette forumet..

Men tror du ikke man vil betale en liten slant og heller ha sonen oppe heletiden en det som skjer stadig nå?? Jeg vil iallefall gjøre det.

Skrevet

Ja det går an å ha en undersøkelse i første omgang om folk er villige til å betale noe. Trenger ikke å være mer enn en 10 kroning. Klart folk klager, og skjønner at du har et annet liv enn forumet, men kanskje det da kunne ha vært greit med en til ansvarlig, dele på ansvaret. Akkurat i dette tilfellet er det jo trøbbel med webhotellet, og jeg tviler ikke på at du jobber med saken og gjør en god jobb. Men det er jo greit at vi kommer med forslag, vi vil jo alle bare det beste

Skrevet
Jeg bare lurte jeg........

Hva skjer etter nyttår?

"nye" hundesonen kommer. :)

Vet ikke mye jeg da, har bare blitt fortalt at forumet bare kommer til å bli en liten del av hundesonen.

Heidi og Espen er hemmelighetsfulle, hehe. :)

Men, jeg gleder meg. :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Skriver litt i frustrasjon og oppgitthet. Vi har verdens fineste valp og morsom å trene, men… han er en liten nøtt. Dette er en jakt cocker og bare for å informere så får vi veiledning fra oppdretter og atferdsspesialist. Men vi føler vi stanger hode i veggen. Valpen vår finner ikke roen når vi andre er hjemme, står kun å bjeffer og blir til slutt desperat og løper i ring mens han bjeffer. Han har ikke seperasjonsangst da han fint klarer å være alene hjemme 4-5 timer på dagtid og ligger da stille i buret sitt som han kan gå fritt inn og ut av(vi følger med på kamera). I tillegg så kan han angripe oss med biting når han kjeder seg eller blir frustrert på tur. Sitter da fast i armer og ben og det er ikke napping, men biting på høyt nivå og kraft. i samråd med veterinær og adferdsspesialist har han fått sitt eget rom slik at han kan være i fred fra ro og mas og slippe å mase på oss om at det skal skje noe hele tiden. Dette er prøvd i 2 uker uten hell. Vi har også prøvd både mer og mindre hjernetrim, uten at det gir effekt.   hverdagen hans ser ellers slik ut: på morgen får han en tissetur før han få leke og tygge litt. Så får han en lengre tur 20-35min hvor han får halve frokosten sin i søk og trening. Så når vi kommer inn går han resten av frokosten sin før han er alenehjemme fra ca 07:45- 12/12:30. han får da en snusetur på 15-20min og en kong fylt med mat før han er alene hjemme igjen til 15/15:30. og det er nå problemene starter. Når vi kommer hjem får han den lengste turen 40min ca. Den består i lek, søk og trening, før han får litt middag. Og etter dette er det bjeffing og biting både inne, i bilen og på kurs(går nosework og unghundkurs) han blir frustrert hvis han ikke får oppgaver og lar det da gå utover oss med å angripe. Han er høyt i stress og klarer ikke å roe ned, selv om dette er trent mye på. Han blir svart i øynene og umulig å avlede med godbiter, leke eller kommandoer.    etter at han får kveldsmaten sin ca kl 20, så slokner han og er da veldig medgjørlig på alt. Men da kommer problemet om natten, han sover kun til kl 04-05 og så er dagen igang igjen med bjeffing som varer i evigheter til vi står opp.    Noen som har noen tips? Vi holder på å bli gale og har prøvd mye hittil, men er åpne for forslag og er villig til å prøve det meste!
    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...