Gå til innhold
Hundesonen.no

Forumet hacket.


Recommended Posts

Skrevet

Ja prøver igjen ettersom jeg klarte og slette det andre :oops:

Forumet har blitt hacket av noen tyrkere. Vi har derfor vært nødt til og oppdatere og rette noen feil. Disse skal være ok nå.

Beklager dette.

Hvis dere ser feil med forumet, så si ifra så retter vi dette fortløpende. Så at du hadde etterlyst avatar Scorpionen?. Det er nå rettet. Driver og retter smileys og ranks også...

Skrevet
Kan jeg bare få spørre om en ting? Hvordan vet dere at det er tyrkere?

Og hvorfor akkurat hundesonen??

Og en ting til, hva gjorde de med forumet?

*nysgjerrig*

Jeg kan si litt om de som hacket...

De som hacket siden kaller seg secretlyx, å er en gjeng *piiiiip* tyrkiske nerder som hacker alt de kommer over...

Hundesonen er jo en middels stor chat, å dermed et greit mål, som påvirker en go del folk, zonen har sikkert ikke høyeste sikkerhet på webhotellet heller.?

Skrevet

Jeg var inne på siden dems.. og så det var noen tyrkiske greier. Det er også mange tyrkiske hackere som går løs på forum for tiden.

Det de hadde gjort var og skrive en beskjed, ikke noe islamsk eller noe som de pleier.. husker ikke helt hva det stod.

Det de hadde gjort var og bryte seg inn på administrasjonspanelet og byttet linken til siden om til deres side - så man ble vidresendt til dems side.

Dette var nok bare amatører, og de var nok ikke ute etter og ødelegge noe - uansett er forumet sikret nå.

Skrevet

Hmm kan godt være det er noen tyrkere som bor i tyskland. Men de skrev hvertfall tyrkisk eller persisk eller hva det jalla språket dems heter.

Det har ikke noe med web hotellet og gjøre. Kun med selve forumet.

Web-hotellet vårt har høy sikkerhet så det er overhode ikke noe problem.

Eneste grunnen vi vil bytte er at webhotellet vi har ikke er ment for så store sider, hosten vår har faktisk oppført seg veldig bra i mange tilfeller. Og jeg det er ikke noe problem og bruke de til mindre sider.

Skrevet

Jøss, hackere er skumle :-o :)

Hehe, lurte på hva som hadde skjedd når jeg hele tiden ble sendt til den hackersiden :wink: Bra hundesonen er oppe igjen :wink: Dere gjør en god jobb!

Skrevet

Ja Espen var fort og dygtig der. Forumet blev hacket kl 22 og han sad og jobbet til kl 2 om natten for og få det hele fikset. Bra han fik reddet alt på forumet. :)

Bra jobba skatten min :wink:

Skrevet
Ja Espen var fort og dygtig der. Forumet blev hacket kl 22 og han sad og jobbet til kl 2 om natten for og få det hele fikset. Bra han fik reddet alt på forumet. :P

Bra jobba skatten min :wink:

Huff ja jeg tenkte på dere igår. Det var den lørdagskvelden, sitte å rette påå forumet pga noen dumme hackere... :)

Men dere er flinke som oppdaet det såpass fort.

Flower *blomst* til dere. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...