Gå til innhold
Hundesonen.no

Forumet hacket.


Recommended Posts

Skrevet

Ja prøver igjen ettersom jeg klarte og slette det andre :oops:

Forumet har blitt hacket av noen tyrkere. Vi har derfor vært nødt til og oppdatere og rette noen feil. Disse skal være ok nå.

Beklager dette.

Hvis dere ser feil med forumet, så si ifra så retter vi dette fortløpende. Så at du hadde etterlyst avatar Scorpionen?. Det er nå rettet. Driver og retter smileys og ranks også...

Skrevet
Kan jeg bare få spørre om en ting? Hvordan vet dere at det er tyrkere?

Og hvorfor akkurat hundesonen??

Og en ting til, hva gjorde de med forumet?

*nysgjerrig*

Jeg kan si litt om de som hacket...

De som hacket siden kaller seg secretlyx, å er en gjeng *piiiiip* tyrkiske nerder som hacker alt de kommer over...

Hundesonen er jo en middels stor chat, å dermed et greit mål, som påvirker en go del folk, zonen har sikkert ikke høyeste sikkerhet på webhotellet heller.?

Skrevet

Jeg var inne på siden dems.. og så det var noen tyrkiske greier. Det er også mange tyrkiske hackere som går løs på forum for tiden.

Det de hadde gjort var og skrive en beskjed, ikke noe islamsk eller noe som de pleier.. husker ikke helt hva det stod.

Det de hadde gjort var og bryte seg inn på administrasjonspanelet og byttet linken til siden om til deres side - så man ble vidresendt til dems side.

Dette var nok bare amatører, og de var nok ikke ute etter og ødelegge noe - uansett er forumet sikret nå.

Skrevet

Hmm kan godt være det er noen tyrkere som bor i tyskland. Men de skrev hvertfall tyrkisk eller persisk eller hva det jalla språket dems heter.

Det har ikke noe med web hotellet og gjøre. Kun med selve forumet.

Web-hotellet vårt har høy sikkerhet så det er overhode ikke noe problem.

Eneste grunnen vi vil bytte er at webhotellet vi har ikke er ment for så store sider, hosten vår har faktisk oppført seg veldig bra i mange tilfeller. Og jeg det er ikke noe problem og bruke de til mindre sider.

Skrevet

Jøss, hackere er skumle :-o :)

Hehe, lurte på hva som hadde skjedd når jeg hele tiden ble sendt til den hackersiden :wink: Bra hundesonen er oppe igjen :wink: Dere gjør en god jobb!

Skrevet

Ja Espen var fort og dygtig der. Forumet blev hacket kl 22 og han sad og jobbet til kl 2 om natten for og få det hele fikset. Bra han fik reddet alt på forumet. :)

Bra jobba skatten min :wink:

Skrevet
Ja Espen var fort og dygtig der. Forumet blev hacket kl 22 og han sad og jobbet til kl 2 om natten for og få det hele fikset. Bra han fik reddet alt på forumet. :P

Bra jobba skatten min :wink:

Huff ja jeg tenkte på dere igår. Det var den lørdagskvelden, sitte å rette påå forumet pga noen dumme hackere... :)

Men dere er flinke som oppdaet det såpass fort.

Flower *blomst* til dere. :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...