Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundesonen et "fjortis" forum?


Renate A

Recommended Posts

Jeg synes heller ikke det er noe fjortisforum, det er bra at vi kan ha en hyggelig tone og snakke om useriøse ting samtideig som det er veldig lærerikt.

De som vil ha det mer seriøst bør vel holde seg mer på hundediskusjoner og trening og lydighet, for der er det mer dyktige folk og skikkelige svar :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"Fjortis er ikke en alder men en tilstand."

noen flere som har hørt den.?

så kanskje vi som er brukene her er litt fjortis i hodet uavhengig av alderen.............. :)

Det var vel en periode her med masse tråder som "din farge på tannbøsten.?" å lignende, sikkert slikt som får nykommere til å tenke "fjortisforum"...

Alle som er her har en felles interesse ,hund, å dermed blir det mere seriøst en et standard fjortisforum...

Hvor seriøst eller slappt det er her er jo opp til admin/moderatorer...

(at OT ikke teller på innleggstelleren er bra tiltak mener jeg også... vet om store forum som har fjernet helle telleren, pga OT spam osv.. )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg synns ikke dette er et fjortis forum, og synns det er veldig bra å se at de litt eldre, både gjengangere og nyere medlemmer trives her :)

men..nivået på diskusjonene og antallet diskusjoner har fallt på "vanlige" sonen etter at hundediskusjoner kom. Det var jo meningen også, men var litt gøy å se hvordan antall innlegg, og vanlige diskusjoner med vanlig oppførsel daaalte. og innleggene på alt mulig dalte også etter at innleggs-telleren ble slått av der inne :P mulig jeg tar feil, men virker hvertfall slik på meg :)

jeg er veldig fornøyd med sonen slik det er. vil jeg ha en skikkelig disk går jeg til hundediskusjoner, men vil jeg ikke det holder jeg med utenfor :P Synns dessuten kvaliteten på både forumet i seg selv og mye annet steg betraktelig etter at nye sonen kom :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er fullstendig fjortis i hodet mitt så jeg trives:P

Jeg synes helt ærlig det ofte blir mer slitsomt og barnslig når folk skal være så seriøse ogg allvitende hele tiden.Her er det akkurat passe kos og seriøst..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er vel innom og titter i blandt jeg også. Synes det var flere gode diskusjoner før. Men dette går vel i bølgedaler. Og når jeg er her inne så sjekker jeg opp "hundediskusjoner". Hundeprat er jo stort sett blitt turbilder og favorittleker og slik. Der er det langt mellom virkelig engasjerende tråder nå.

Meeen jeg kommer jo alltid tilbake. Om ikke så ofte som i begynnelsen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Helt ok at man kan prate tulleball også, men hvis jeg virkelig lurer på noe spør jeg nok andre steder. Men så er det ikke så mange her inne som trener fuglehund til jakt, heller da... :rolleyes:

*rekke opp hånda*

Jeg trener fuglehund til jakt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette er et flott forum og for å bli "gammel og erfaren" MÅ man jo begynne et sted ! Hadde det vært PCer da jeg var 14 hadde livet vært enda bedre, og man har et tilholdssted som er HJEMME, blant andre med samme interesser :innocent: Stå på "fjortiser" dere er heldige ! Og dere som bare kikker og går igjen fordi det er lenge siden dere var fjortis (har dere glemt det alt he he)....STOPP og del med dere ! Hilsen gamla på 50 ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes da ikke det er noe spessielt fjortis forum jeg da men.

Å uansett er det jo bra med forskjellige aldere her inne.

Uansett alder så kan man jo spørre om nesten hva som helst her man trenger hjelp eller råd og man får hjelp eller det råde man trenger. Mange av de som er yngre her inne som vet MYE mer om hunder enn meg.

så jeg er fornøyd jeg da!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ville bare si fra, i tilfelle du savner noen å dele jakttrenings spørsmål med :icon_redface:

Det er jo kjempesupert! Nå aner ikke jeg hvordan jakttreningen fungerer for retrivere, men den har vel mye til felles med treningen for settere (og "tilsvarende" raser")?

Morro er det i allefall uansett! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er av dem som trekker opp gjenomsnittsalderen betraktelig her. :) Vil du ha et ærlig svar fra en gamling, så er jo en del av trådene litt uinteressante for meg, men da hopper jeg jo bare over :P Sånn småkrangling mellom medlemmer, som jeg mistenker at kjenner hverandre godt nok til å kunne ta en telefon, eller en msndiskusjon internt, istedenfor å "fjolle" fram og tilbake, er også litt kjedelig. <_< Se jeg kan legge inn masse smileys, selvom jeg er utgammal :rolleyes: . Syns noen ganger jeg har litt lure ting å si og, jeg da. :P Morsomt å skrive innlegg når det er noe jeg brenner for, eller har erfart. B) Kanskje vi oldinger skal slå oss sammen og kuppe hele forumet :P Huff nei, da hadde det blitt kjedelig, da. :D Stå på dere jenter (og gutter???). Flott at dere er så flinke med vovvovene deres :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...