Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen bilder :P


Mud

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har fått kamera...Og knipset litt. Desverre så har jeg ikke helt lært meg det der med å linke til et bilde og jeg orker ikke lære meg det akkurat nå så da blir det et par små istedet av Loke, Lotte og "lille" Lita :D

Lita er agilityhund:

Lokeogtrening030.jpg

"Mamma!" eller "Frolic!" :

Lokeogtrening027.jpg

SE! Loke slapper av...(fotobevis):

Lokeogtrening006.jpg

Lotte tenker på hva slags ondskap hun skal utøve :

Lokeogtrening021.jpg

Loke spiser rå fisk til middag(nest best namenam mat etter rå høne):

Lokeogtrening001.jpg

Skrevet

:P Hva skjedde med å måtte spørre før du legger ut bilde av noen på nettet a...? :P Fikk ikke m meg at du tok det bilde av oss jeg da... :D

Men se så flink Lita'n min er første gangen på trening og i nærheten av en ag bane da! :P:P

Kjempe fine bilder Annette! RIktig så flink var du til å laste opp og legge ut! :P

Kan du sende meg bildene du tok av oss?

Skrevet

:P Hva skjedde med å måtte spørre før du legger ut bilde av noen på nettet a...? :P Fikk ikke m meg at du tok det bilde av oss jeg da... :D

Men se så flink Lita'n min er første gangen på trening og i nærheten av en ag bane da! :P:P

Kjempe fine bilder Annette! RIktig så flink var du til å laste opp og legge ut! :P

Kan du sende meg bildene du tok av oss?

He he :P Sa jo det jo! Jeg sliter med å få det lastet ned på photobucket.Tar forever...tror det er PC`n som er litt treig enda..Kan prøve å rekke det i morgen?

Skrevet

He he :P Sa jo det jo! Jeg sliter med å få det lastet ned på photobucket.Tar forever...tror det er PC`n som er litt treig enda..Kan prøve å rekke det i morgen?

Imorgen er en fin dag assa! :D Men du trenger ikke laste dem opp i photobucket for å sende dem til meg da! :P Og ja det tar j*****lang tid å laste dem opp der.. Lønner seg å ha noe annet å gjøre samtidig! :P

Skrevet

Imorgen er en fin dag assa! :P Men du trenger ikke laste dem opp i photobucket for å sende dem til meg da! :P Og ja det tar j*****lang tid å laste dem opp der.. Lønner seg å ha noe annet å gjøre samtidig! :P

Tror du må forklare meg det i morgen...har litt fritid før jeg skal på torsdagstrening med Kenguhunden.

Innbilte meg at det alltid måtte lastes opp i den sirupsfabrikken jeg :D

Skrevet

Tror du må forklare meg det i morgen...har litt fritid før jeg skal på torsdagstrening med Kenguhunden.

Innbilte meg at det alltid måtte lastes opp i den sirupsfabrikken jeg :D

Hehehe, du får ringe meg da vet du! :P Men for å sende meg bildene trenger du ikke laste dem opp, de kan du jo bare sende på mail! :P Men for å legge de ut her må du laste de opp eller legge de som vedlegg! :P

Skrevet

Kan sende på msn! *vil ha skrulla si på msn så fort som bare det*

Hehehe ja men så var det bare det at skrulla er litt sånn halvallergrisk for msn, virker det som! Så lurer litt på om det skal mere en godt overtalelses evner til for å få henne på msn! (Ihvertfall like mye som vi er på! :P:D )

Skrevet

grattis med nytt kamera da! :D Nå må du legge inn masse bilder, s vi får se den sorte sjønningen!

(og den litt skumle katten...hihih) ;):)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...