Gå til innhold
Hundesonen.no

regler for import av hund?


Recommended Posts

Skrevet

Lurer på om det er noen som vet om hvordan regler for å ta hunder inn og ut av landet er? Skal kanskje bo i utlandet i fem år og vurderer da, om tiden strekker til å kjøpe meg en hund der. Mest sannsynlig blir det en dachs og jeg lurer på om det er noen som vet om små hunder kan være inne i flyet eller om de må være i bur i "bagasjen" de også. Vet dere noe om priser på å fly med hund? Vet jo man må vaksinere og slike ting, men er vel også snakk om karantene? Den kommer jo til å reise litt frem og tilbake mellom norge og ungarn, i sommerferier og juleferier. Vet dere om den må vaksineres og settes i karantene hver gang? Vet dere om når den sitter i karantene om den må være på en kennel eller noe, eller om man kan ha den hjemme?

Skrevet

Fra ungarn må hunden rabiesvaksineres. Om den er rabiesvaksinert og sjekka for nok antistoffer i blodet kan det være med inn i norge. Det tar ca 6 mnd med rabiesvaksineprogrammet.

Hunden må også ha ID merke og pass.

Den kan være med inn i flyet som håndbagasje om den og buret tilsammen veier 8kg.

Ellers må den være i laserommet.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...