Gå til innhold
Hundesonen.no

Amigo har vært uheldig


Recommended Posts

Amigo har vært en smuuuule uheldig i dag :)

Han klarte på et eller annet vis å kutte opp poten sin ganske kraftig - sikkert på noe skarpt under snøen - og han blødde som en liten gris! Kuttet var vel 2 cm langt og 1 cm dypt, og det var klart at dette måtte fikses på av veterinær.

Men først spratt jeg rundt halve kjøkkenet i febrilsk leiting etter potetmelet - vidundermiddelet for å stoppe blødninger! Han hadde da blødd ut halve gangen og kjøkkenet (han svirra jo rundt og bare skulle leke) og til slutt måtte jeg stenge ham inne på badet til jeg hadde funnet melet.

Slik så det ut der :)

11poteskade004.jpg

Deretter bar det avgårde til veterinæren og han tok mål av gutten og sa: "dette er en tøffing". Og dermed blei Amigo stifta med 3 stålstifter i poten med kun godis som avledning :) De aller fleste hundene måtte i narkose på slikt sa veterinæren, men siden kuttet satt såpass fint til og Amigo virket så rolig, så gjorde han det uten.

Jeg fikk litt hetta siden det er utstilling neste helg, men veterinæren beroliget meg med at dette kom til å gro helt fint innen dess. Stingene skal jeg selv knipse vekk neste lørdag (har utstyr på jobb), så jeg regner med at dette går bra.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for det folkens! Det er gått 4 dager nå og såret gror fint. Han virker ikke hemmet av det i det hele tatt. Så det blir spennende når jeg skal fjerne stingene -regner ikke med at han ligger dønn i ro akkurat :unsure: .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stingene ble fjernet på fredag kveld - og han var egentlig IKKE så happy for at jeg kom viftende med stingklypa <_< Men jeg fikk da tatt dem vekk ganske kjapt og han syntes det var deeeeilig å endelig kunne trø nedpå uten å ha et fremmedlegeme der.

På utstillingen gikk det heldigvis bra; var jo redd for at han skulle halte, men det gikk så fint atte. Jeg sa ingenting til dommeren heller; for den strenge Soile Bister hadde vel gitt ham K.I.P da.... i stedet for 1JK og 1JKK hihi!

Såret er omtrent helt grodd, men jeg tør ikke å gå lange turer pga skare i snøen som kan rive det opp igjen. Heldigvis får han ingen men av det!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...