Gå til innhold
Hundesonen.no

Trøbbel med Email-varslingen


Recommended Posts

Skrevet

Først må jeg si at jeg var egentlig litt usikker på hvilken regel jeg skulle bryte for å spørre om dette, visste ikke om det var værst å dra opp eldgamle tråder om email-varsling, eller å starte en ny tråd på et tema som har blitt tatt opp før. Jeg endte opp med det siste valget, regner med begge egentlig er feil i følge rettningslinjene, men jeg må bare spørre om dette:

Er det noe riv ruskende galt med emailvarslingen, eller er det bare hos meg?

Jeg får stadig mail om at det er kommet nye innlegg i noen av trådene jeg har vært aktiv i, så jeg følger linken for å lese, men oppdager at ingenting nytt er kommet siden sist jeg fikk varsel. (Og joda, jeg har prøvd å trykke F5) Jeg får rett og slett "duplikat-meldinger" - meldinger om innlegg jeg har fått melding om før - og det kan godt komme 5 meldinger på et gammelt innlegg fra en og samme person - et innlegg jeg har fått varsel om og lest tidligere. Andre tråder jeg har vært aktiv i og har "krysset" av for varsling, kommer det ingen varsel i - selv om det har kommet mange nye innlegg. Det virker som om emailvarslingen "går lei" - hvis en tråd har vært aktiv hver dag i flere dager på rad, slutter jeg plutselig å få varsel fra den tråden. Og jeg har krysset av for øyeblikkelig varsel.

Er det bare hos meg, eller er det trøbbel med emailvarslingen? :icon_redface:

For den siste uka eller så, har den vært mer til forvirring enn til hjelp.

mvh

HeliX

Skrevet

Hehe, vel, det samme skjer hos meg HeliX, bare det at jeg har aldri mottatt disse varslene før. Jeg tror vi får leve med det i en stakket stund da de jobber med å få orden på dette med varslingen.

Jeg ser på det hele som at det er på vei til å løsne, slik at man får varsling når man skal ha det (og ikke to uker senere ;-)). Sånn som med homeøpatisk medisin....... der blir det verre, før det blir bedre ;-)

EDIT: Hvis du åpner varsel mailen fullstendig, så vil du kunne se hvilken dato den er registrert som "sendt", og da vil du jo øyeblikkelig kunne se at denne er gammel.

Skrevet

Nei, det er ikke bare med deg! Jeg har samme problemet, har kontaktet Espen om det, og har og gått inn og slettet manuelt emner jeg har krysset av at jeg vil ha tilbakemelding på. Og i går var det faktisk bra, men i dag var det tilbake med å motta gamle mailer med ingen nye innlegg i.. Hadde og problem med at jeg ikke fikk mail når noen sendte meg PM, men det er nå ok.

Skrevet

jeg har og fått noe surr med sånne meldinger , men nå er det i orden :)

Heldig du er da... Jeg startet dagen med å slette varslinger i innboksen som kom idag, men de gjaldt innlegg fra helt tilbake til 21. feb. :):)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...