Gå til innhold
Hundesonen.no

Min sommerferieplan


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Jeg pleier alltid å dra til Nesbyen med min tante og gjengen der hver sommer.

Men i år er et "valpeår" for tante og hun skal ha valper akkurat under nesbyen datoen. Så de kan dessverre ikke dra. Så jeg kunne sikkert ha funnet noen andre å reise med men det blir liksom ikke det samme uten den faste "gjengen", siden vi pleier å være en 10-15 stk og drar og finner på ting etter utstillingene og har det kjempemorro.

Så i sommer skal jeg heller få være med min tante på valping! Det gleder jeg meg kjempemasse til! Da blir jeg der ute når terminen nærmer seg og er med på valingen. ÅÅ det blir så morro! Jeg har aldri vært med på noe slikt før så det blir kjempespennende!

Måtte bare ha ut litt glede :icon_redface:

Skrevet

Høres kjempe morro ut.. men... Vi kunne jo kjørt til nesbyen sammen...

skal dere til nesbyen?

Hvis det ikke krasjer med valpingen så kan jeg gjerne være med :)

Skrevet

vi har ikke bestemt oss for å reise men vi kunne jo reist med deg:)

Dere må komme ja. Så får jeg hilse på gutta dine og. :)

Skrevet

vi har ikke bestemt oss for å reise men vi kunne jo reist med deg:)

Ja det hadde vært kjempemorro men jeg vet ikke når tispa har "termin" enda så jeg må nesten vente litt og se når de skal parre hennes osv :) Og så må økonomien være enig i år reise også :D

Rasen er cavalier king charles spaniel :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...