Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur i snøen. Buster & Hera.


Tore

Recommended Posts

Ja jeg måtte smile jeg også :P Kooselig hehe! Og som jeg har sagt i hele dag... skikkelig påskestemning! :P hehe. En film sier mye mer enn bilder, men jeg legger ut to.

Hera og Buster :icon_redface:

herabuster.gif

Hera med flagreørene! :P

heraflyge.gif

Så deilig vær! Og hva bruker dere for å få hundene til å ligge i ro ved siden av hverrandre lange nok til å gå¨vekk en halv meter og i tillegg ta et bilde...?? :rolleyes:

Jeg har tenkt på superlim til odin...men andre forslag mottas med takk... :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja Hera er flink til BLI kommando. hun kan sitte og ligge nesten overalt. :) Og med godbiter tilgjengelig så flyr hun nesten på kommando. knis.. Så det er kjekt med tanke på bilder. Hehe. Syns Buster også var flink da! (men dette var på slutten, så de var så og si ferdige med det værste herjingen, så vet ikke om dette har gått hvis det var det første vi gjorde :) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare en måte å finne det ut...

Kan prøve å trene lydighet i starten neste gang, været ser jo ut til å holde seg.... :)

Hera blir mere å mere tolmodig merker jeg, så hun begynner vel å bli voksen i hodet... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...