Gå til innhold
Hundesonen.no

Ang prikkesystem...


Recommended Posts

Det er noe jeg savner her. Fra andre forum er jeg blitt vandt med å bruke det. Mange synes nok det er unødvendig. Jeg savner det her på sonen. Det er mange ganger jeg kunne tenkt med å sende en kjapp kommentar til forfattere av gode innlegg. Å ta det på pm blir ikke det samme, ettersom det ikke er nødvendig med annet enn en kjapp kommentar.. Man trenger jo ikke å vise ryktepoeng etc til andre, enn på kontrollpanelet. (da slipper vi jo også denne ryktejagingen med prikketråder og annet tull).

Synes et godt/riktigt brukt ryktesystem oppfordrer til å skrive flere kontruktive innlegg, jeg. Er det bare meg som synes det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hørtes lurt ut, om jeg skjønner hva du mener.. En slags anbefaling av innlegg?

Vel, ikke akkurat. Et ryktesystem, fra andre forum jeg er vandt til, fungerer slik at om man ønsker det kan man gi en positiv kommentar tilbake til brukere, når man ønsker å si seg enig(også uenig) i et innlegg man liker/ikke liker. Slik slipper vi jo også "problematikken" med at man ikke kan qoute et innlegg kun for å gi korte svar som "enig" "bra" osv osv. Litt problem som jeg ser på andre forum er når man også har muligheten til å gi såkalte rødre prikker -altså negative tilbakemeldinger. Da blir det fort misnøye osv.. (Selv synes jeg man kan tåle såpass men men;))

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det synes jeg var et kjempebra forslag! Det ville jeg brukt flittig selv, siden jeg synes det er unødvendig å skrive bare "enig"eller " :D ".

Ja ikke sant ;) Sparer jo serverplass også *Åverbevise* ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei! Vi kommer til og jobbe med og legge inn den type funksjoner i fremtiden. Noe av det vi har sett på er en: "jeg er enig" knapp. Så vil det vises under vedkommendes innlegg hvem som er enig.

Det med og rate innlegg tror jeg ikke vi kommer til og lansere, med det første.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei! Vi kommer til og jobbe med og legge inn den type funksjoner i fremtiden. Noe av det vi har sett på er en: "jeg er enig" knapp. Så vil det vises under vedkommendes innlegg hvem som er enig.

Det med og rate innlegg tror jeg ikke vi kommer til og lansere, med det første.

Mener du man da automatisk kommer opp som enig i innlegget, eller gir det oss muligheten til å skrive egne kommenterer? Det siste var det jeg så for meg;) Så kan hver enkelt bruker se kommentarene på sitt kontollpanel.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...