Gå til innhold
Hundesonen.no

Ut på isen!


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Idag dro vi (sammen med Elisabeth, scorpioen og Buster) ut på isen og lekte. Det var gøy! Så nydelig med det isbelagte vannet og solen idag. helt vindstille også. Kjempeflott! Var masse andre der ute og gikk på skøyter og koste seg. Jeg datt oppå kameraet mitt og slo meg i leppa og halve ansiktet. Det var vondt!! Er lam nå i ansiktet. ;);) hehe, men slik skjer jo ;) Her er ihvertfall noen bilder fra idag.

Guttene herjer bortover isen med hundene. :P

is8.jpg

En 6 fotet hund? hehe. ;)

is3.jpg

Godt å sitte på isen ;)

is7.jpg

is6.jpg

Hera syns det var gøy å slipe klør på isen

is4.jpg

Buster og fam.

is2.jpg

Meg og Hera

is.jpg

Skrevet

Fine bilder ;)

Nå må jeg bare spørre om noe, du og elisabeth er søsken? Er elisabeth og scorpionen sammen, eier Buster sammen?

Vi er ikke søsken nei ;) . Og jeg å scorpioen er sammen og eier Buster sammen ;)

Skrevet

Så herlig ut! Is er en super ting, så lenge den holder sge på vannet.. Hera er bare nyyydelig, og Buster er jammen ikke værst han heller;)

Skrevet

Au, hun ligger rett på isen, jo! Hvordan i himmelens navn får du en korthåra hund til å gjøre noe sånt?

Hehe. ikke noe problem. Hun legger seg slak ut overalt. Lå rett ut og slikket isen.

Slik som her ;) :

is9.jpg

Skrevet

Hehe. ikke noe problem. Hun legger seg slak ut overalt. Lå rett ut og slikket isen.

Slik som her ;) :

Gullet sier: "Hold opp med det der! Du får oss andre til å se pysete ut!"

Skrevet

Fine bilder du fikk Djerve...! ;)

Jeg glemte å bytte baterier før vi dro, så jeg rakk å ta 10bilder før kamera takket for seg... ;)

Her er et stemningsbilde fra turen, var en HERLIG stemning å et HERLIG vær, komme seg unna byen.... ;)

soloy_stemning.jpg

(PS, siste bildet av hera... :P Hera : "oi, tunda mi flaus fast i ishen.!!" ;) )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...